Autók » Volkswagen » Golf (1983-1992)

Golf 1.6

Kár, hogy nem 18 éve vettem meg! (4 évesen)

Múlt héten vettem meg a takarítónőnktől. 1.6os, 3 ajtós metálfekete.
Egy trágyadomb volt. Koszos, szakadt, a hátulja horpadt, a festék lejött ott. Elmentünk lemosni a párom nagyszüleihez.
Még aznap éjjel lementem a közeli panelok mögé dísztárcsárét. Hajnalban lerángattam a protektív müanyagokat az oldaláról, rákerült az astra dísztárcsa (nem láttam jól a sötétben). Felmentem a garázskulcsért, lementem a mélygarázsba, kivittem a szerszámokat meg a fekete metálsprayt. Kb 6:30 lehetett. kidobáltam minden szemetet, felesleges szart, kipucoltam, lekentem a műszerfalat, lecsiszoltam majd lefújtam a festékhibákat, kicsit kiegyengettem a gumikalapácssal a lukakat, kipucoltam a motort, stb.

Másnap kicsavaroztam a műszerfalat, kb 2 marék szigszalagos szakadt felesleges drótot dobtam ki az autórádióval karöltve. Visszatettem, jól meghúztam a csavarokat, már be is felyezte a nyikorgást. Végül lepolíroztam, kicseréltem a gumiszigetelést az ajtóknál. (1000forintért hozta egy rendes srác) Ja meg persze egy szép kék mintás üléshuzat is belekerült. Párom nagyszülei adták.

Szóval: 160.000ért vettem, és összesen 2000 forintból, (kéderek+festék+csavarhúzó) egy szép(!) golfot csináltunk belőle 3 nap alatt. Szebben csillog és jobb a külalakja mint a ford focusnak ami mellette parkol.

Használni jó, észre sem veszem hogy már 100-al megyek a kis úton.

Jó autó! Nem kell csodákat várni tőle, de autónak tökéletes.

Nagyon tetszett benne, hogy a kormány alatt balra van egy kis box. Ott ha kipattintjuk a fedelet, BÁRMIT megtehetünk. Ott van ugyanis az autó összes elektronikai kapcsolója. Azt kötünk össze azzal amivel akarunk. Szórakoztató volt például a duda helyére a fényszóró. Csak rácsaptam a kormányra és bekapcsolt.

- beázik --- elrohadt kéderek
- csepeg az olaj...