Autók » Volkswagen » Golf (1983-1992)

Golf 1,6D

egy strapabíró, biztosító gazdagító, diesel!

2003 nyarának elején jutottam hozzá az aranyoshoz 325 000 Ft-ért. A Golf el?tt egy 82-es 1,2-es 104-es Peugeot boldod tulajdonosa lehettem, és hiszitek vagy nem ahhoz képest a Golf egy fapados autó, a Peugeot-ban, gyári elektromos ablakemel? és tet? ablak volt, hátsó gyerekzárral, és Blaupunkt (szerintem ez is gyári) rádióval. Ehhez képest a Golfomban se ablakemel? se tet?ablak s?t még a jobboldali tükör is ut?lag lett odafabrikálva, természetesen teljesen eltér?en a jobb oldalitól. Szegény kis Peugeot futóm?ve nem bírta a pesti utakat javítása kétszer (vagy 3-szor) annyiba került, mint amennyit ért így aztán a csere mellett döntöttünk!
Kiszemeltünk egy ismer?s álltal ajánlott II-es Golf 1.6 szívó dízel volt.
Els?re ég és föld volt nagyon tetszett, stabil futóm?, újabb kivitel megvoltam elégedve. Egyetlen problémám az 1600 cm3 és ab udapesti lakhely valamint A0-nak köszönhet? 33 000 Ft os kötelez?/negyedév. Ez azért megfontolandó és érdemes vidéki id?sebb rokonunkat üzembentartónak beiratni és az ? nevére kötni a biztosítást!!!!!
Az els? amit szeretnék eloszlatni a kedves vásárlók el?l, hogy mindenki azt mondja hogy 4-4,5 litert fogyaszt az övé, s?t hallottam már 3,6-ot is na mindegy hagyjuk ezt.
Az enyém 5,5, de inkább 6 litert fogyaszt de azt mindenhol, városban, autópályán, országuton, mindegy holmegyünk vele nincs különbség.
A franci autóknál mondják azt, hogy az elektromos kutyuk mennek tönkre én ezt nem érzékeltem, ellenben a Golfnál. Elektromos hibán kívül semmi más baja nem volt, de az volt b?ven!
A legemlékezetesebb amikor a feleségem rokonaihoz utaztunk Marosvásárhelyre éjszaka ködben, és a Királyhágó szerpentíbjein egyszer csak elment a világítás. Na azt hittem meghalunk, senkinek nem kivánom! Ez volt az a bizonyos gyújtás kapcsolófej vagy mi franc!!!!
Egy másik utunk alatt (Görögország) besült a világítás kapcsoló, és nem lehetett lekapcsolni, még a gy?jtás levételével sem.
Szerencsére könnyen ki lehet húzni a csatlakozót a kapcsoló végér?l!
Az igazat megvalva semmi más, motorikus ill. futóm? gondja nincs. Télen természetesen nehezebben indul, de még a legnagyobb hidegben is 5 perc alatt minden féle segédeszköz (hidegindító, bikakábel stb.) nélkül életre lehet kellteni!!
Ahhoz hogy a drága kötelez? biztosítás ára megtérüljön f?ként azoknak ajánlom akik olcsón(esetleg ingyen) szerzik a gázolajat, egyébként nem térül meg. A elektronikai gondokon kívül nagyon megbízható autó.

- Hátsó ablaktörl? motor, fényszóró kapcsoló, ablakmosó kapcsoló, inditó kulcs fej, (vagy mi a franc, egy m?agyag izé, ahová a kulcs belemegy és érzékeli a gyújtást)

Rokon szerel?m van, beszerzési áron dolgozik, szóval ez nem mérvadó

Fenntartási költség (9) Évjárat 1985
Előző autója? Peugeot 104 Következő autója? Még nincs rá keret!
Verdikt (6.1/10)

Volkswagen Golf 1983