Autók » Toyota » Yaris (2005-2011)

Yaris 1,3 Terra 2006

Deja vu

Előtte is volt egy Yarisom, még a legelső eresztésből, amit japánból hoztak be. Szerintem ez a francia változat sem rosszabb egy szemmel sem, sőt legalább ugyanolyan profi ketyere, mint az elődje. Városi autónak és az országot járni is tökéletes, igaz kis ország vagyunk, de ezzel bárhova el lehet jutni minden gond nélkül. Jól pakolható, bárhova be lehet vele parkolni, sportosan vezetem és nem érzékelek igazi különbséget az utakon közte illetve más nagyobb kaliberű autók között. Eddig nincs semmi a rovásán, tankolom és megy. A belső tér modern, letisztult mégsincs hiányérzetem, sőt a tároló rekeszek száma inkább felüdít. A műanyag borításokat még rázós úton sem hallottam rezegni. Nagyon előnyös a közép konzol lefelé keskenydő íves formája, lazán elfér tőle a jobb lábam és nem kell térdvédő, mint a német kocsikban vagy a Focusban. A csomagtér a hátsó üléssor kombinálásával hihetetlen dolgok befogadására képes, mind méretben, mind súlyban. Ezt inkább nem részletezem, majd úgyis mindenki rájön, ha a saját szállítmányát kell a hátára vegye. Nem egy Mazda 6 Wagon, de két fővel ebbe is befér annyi áru, mégis lehet vele parkolni egy majd 1 méterrel rövidebb helyen. Több más típusú autó hasznos és ötletes tulajdonságát fedeztem már fel benne, de mégha drágább is mint a kategória társai, úgy tapasztalom többet is kapok étre vissza. Aki hasonló kategóriában gondolkodik, mindenképp próbáljon ki egy Yaris teszt autót is!

- Eddig semmi nem romlott el, csak időszaki szervíz volt esedékes céges olajjal, olaj- és levegő szűrővel 20e körül volt.

Titán Nyíregyháza: korrekt szervíz, elégedett vagyok.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Yaris 1.0 Következő autója? Corolla Verso
Verdikt (8.9/10)

Toyota Yaris 2005 (2005 - 2007)