Autók » Toyota » Starlet (1984-1989)

Starlet 1,5Diesel

Tisztelet a japán autógyártásnak

Lassan egy éve lesz nálam az autó.6 ezer kilómétert mentem vele.Ebből kb 5500 volt a város.Azátlagfogyasztása 5,3l.Igazi városi autó. 60-70-ig kimondottan jól gyorsúl. 140-et is simán elmegy de ez már nem az utazója.Elöl nagy hely van,de hátúl sem kicsi,csak hát a bemázsás/3 ajtós/.Afűtése isonyú jó,nagyon gyorsan/kb 2perc/után már nyomatja a meleget.Vettem rá az átlagosnál jóval nagyobb gumikat,igy észre sem veszem a kisebb kátyúkat.A fenntartási költségekről szivesen irok,csak úgy mint a meghibásodásokról.Az olajcserén kivűl nem nagyon van más.A biztositása 4800ft/negyedév,a súlyadólya 4400ft/év.Egy gondom van vele,ami nem az autó hibálya.Nincsen semmi preztizs értéke.Nagyon sok,,mélyen tisztelt,,autótulajdonos nem akar tudomást szerezni arról,hogy vannak még ennyi idős autók is a forgalomban.Állandóan kivágnak elém a kereszteződések elött,ha a városban 70-el megyek/nem Bp/akkor is megelőznek.Arra leszek kiváncsi hogy a mai fogyasztói társadalom számára gyártott autók hol lesznek 20 év múlva.Egy biztos hogyha ennek az autónak a kasznijára oda lesz figyelve,még egy tizévet féllábbal is elmegy.

- Egy gázolaj cső szivárgott/600ft/

Maszek szerelő .Az alját és a motorteret 3-4 havonta lefujatom vele trafóolajjal.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1988
Előző autója? avensis d4d Következő autója? ez+corolla d4d 2001