Autók » Toyota » Scion (2004-2006)

Scion 1,5 VVTI

A mi kis zöld kockánk

Előbb a jó tulajdonságok: ABS (életrevaló), Traction Control (hasznos a megcsúszó kerekeknél)a gyári "alap" felszereltség kategóriájában elég jó.Nagyon jó a kilátás elöl és hátul is.Persze a magyarmódra elhelyezett közlekedési lámpák a tető első élétől nem igazán kényelmesen láthatók.Nagy és belülről állítható visszapillantók.A gyárilag majdnem körbe szinezett üvegek nyáron hátul szuperjó szolgálatot tesznek a meleg ellen.A hátsó ülések lábtere röhejesen nagy, az unokatestvérem 215cm!! magas és azt mondja hogy kisgyereknek érzi magát hátul.Igaz az állítás, hogy hátul három ülő és két álló hely van :). A csomagtartó nem az a kifejezett "családi" raktér, de nem is kicsi egy hétvégéhez(2-3 fő).A pótkereket kivéve és az egyéb felszereléseket az ülések alá rejtve(szintén nagy hely van) elpakoljuk akkor kifejezettten jól lehet bele pakolni.Persze ez csak szükség megoldás.60/40 arányú hátsó ülés előredöntés.Az első ülések teljesen hátradönthetők , ezáltal a teljes tér egy síkba hozható.Remek kempingezési kilátások....:) A fogyasztás pont ugyanaz mint a Toyota 1,5 VVTI Yaris Ts-nél.Gyors kis pörgős japán motor.6300-nál szabályoz, 200km/h a vége.Igen, ez megy is annyit mint ami az órában van.Városra lett tervezve ezért a pálya hangossá teszi a belső teret, de csak 130km/h fölött.Megjegyzem 120km/h nál egy Daewoo Leganza már kiabálós hangerőt kért a beszélgetéshez.Gyári magnó szépen szól és nem csak márka hanem típus függően van kalibrálva,ami elég odafigyelést jelent.Persze elfogult vagyok ezért még bőven lenne ide mit írnom.
A rossz tulajdonságok: Talán a csomagtér mérete,egy családi naphoz kevés.Lehetne Honda 1,6 Vtec motorja :))) gyárilag.Magyarországon a SCION tuning leghalványabb módját is nehéz megtalálni.Ja hogy ez nem a kocsi hibája...Nincs napfénytető és az utólag beszerelhetőkről nem sok jót hallottam eddig.Persze a japán bB-ben van :(
Nem sok rosszat tudok mondani, talán nincs meg elég régen.A menettulajdonságokat 2-3 nap volt megszokni,egy 206sw után.Ami igen jó eredmény szerintem.Jól gyorsúl 110Ló 1100kilóhoz.Nem egy versenyautó de nem is kell vele szégyenkezni.Visszaülni egy rémálom más kocsiba a kisbuszos vezetőpozició miatt.Ami igen kényelmes egy magamfajta 115kilós fickónak.Kimondottan a család kedvence úgy is vettük, hogy szeretnénk MI vinni a roncstelepre.Remélem még jó sokára......

- Még semmi

Még nincs bejáratott