Autók » Toyota » Rav4 (2000-2006)

Rav4 1.8 VVT-i

Városi cirkáló

Ez auto nagyon jol szolgált!
Nem autopálya hajszára készült de nem is terepre...
Az 1.8as motor 128loeröre képes és ezzel a motoral csuppán front hajtásu. De nagyon szépen megy és kimondotan városi auto... jol kilehete belöle látni, csendes, nem fogyaszt sokkat = 7litert városban - ami pályan megugrik 130km/h felett 8-10literre.
--> Kényelemre azért kapot 10böl csak 7pontot mert rövid az ülölapja nincs oldal tartása az elsö üléseknek és nem alithato magasságban. A hátso ülések sem kényelmesek de ez tippikus terepjáro probléma (még egy 15millás Tuaregben is kényelmetlen a hátso ülösór)
--> A válto sem a kocsi erösségéhez tartozik, elég hoszu utakon jár és azon belül nem túl siman csuszik be egyesekbe (ezen elisvérzet 120ezer kilométernél)

A pozitiv dolgok viszont számottevöek:
--> rendkivül barátságos az uttartásban (kisterepjárohoz képest)
--> nagyon jo a kormányzása (könyen jár), igaz azzal is öszefügghet hogy az 1.8as motor igen könnyü az eredetileg tervezet orrnehezitö dizel motorokhoz képest
--> nagy csomagtér
--> észszerü járásnál rendkivül megbizhato
--> olcso fenttartás

- -->120.000kmetérnél kupplung csere
- -->Hátso felfüggesztés nyikorgot (nem birta a terepjáro a nap mint napi 170km/h sebességet) = érthetö
- 3x izzo

Ausztira