Autók » Toyota » Mr2 (1989-2000)

Mr2 2.0

Az egyik legélvezetesebb autó, mit valaha vezettem

Alig 20 éves koromban "sózta rám" egy ismerősöm az autót (8 évesen), előtte teljesen jól megvoltam egy szalon suzuki swifttel, de ez a szemét beültetett az mr-2-be, nekem meg persze meg kellett vennem azonnal :) (

Ütött kopott darab volt, itt-ott hiányzott róla/belőle ez-az, de nem számított, ennyi idősen nekem ez álomautó volt.

A 150 ló pont elég volt, ha nyomtam neki akkor ment 240-et is, de nem lehetett véletlenül, oda nem figyelésből bajt csinálni a gáz pedállal.

Szervizet nem nagyon igényelt, egyszer kiesett az egyik csavar az elosztórotorból és ledarálta szegényt, az meg vitte a trafót is, ráadásul mindez görögországban, ahol szintén nem egy gyakori autó, 10 nap... Egyszer pedig az egyik váltóbovden pattant el, a Sakurának 6 hét alatt sikerült hozatni, horror pénzért, de ezek már lassan 10 éve voltak, azóta sokat javult a Toyota, most ha kell valami a ´91-es T4WD Celicához, max 1 hét alatt itt van...

Na, lényeg a lényeg, nagyon szép emlékek fűződnek ehhez a z autóhoz, és simán elképzelhető, hogy még egyszer lesz egy...

- elosztórotor (+gyújtótrafó), görög márkaszervízár hülye külföldinek
- váltóbovden, árat nemtokmár, de sok volt

Sakura, Emil Frei, messziről kerülendőek!

Supratrend (Zeke Zsolt)

Fenntartási költség (5) Évjárat 1989