Autók » Toyota » Corolla (2002-2006)

Corolla 1,4 D4D wagon

Takarékos, fielder

Szuper, megbízható, nagyon alacsony fogyasztású autó, kis biztosítási díj, nagy tér (kombi!).
Fogyasztás:
- város és sztráda + egy kis főút: átlag 6 liter..
- amióta kiköltöztünk Bp-ről az agglomerációba, annak ellenére, hogy minden nap bejárunk 5 literre csökkent az átlagfogyasztás. Ebben van egy kis sztárda is.
- Olaszország 8-as útno, ausztriai sztrádán át, 2 emberrel oda-vissza 5,3l átlag. Sztrádán 150 km/h, főúton előzgetve, 120 km/h. Sztem ez nagyon baráti fogyasztás.
Mindenkiek más az igénye, de a mai világban, ahol egyre nagyobb büntetéseket lehet beszedni gyorshajtásért, véleményem szerint teljesen elég ez a motor bele, piros lámpák után általában csak a seggemet látják.
130 km/h-ig halk, utána, kicsit hangos.
160-ig tökéletesen húz.
Havas úton meredek emelkedőn nehézkes, a kettes nyomatéka még nem jön meg, nem bírja, 1-es kipörög.
Műszerfal megvilágítása körülményes, nem áll összes a nappali és az éjszakai fény. Vagy az egyik jó, vagy a másik.
A csomagtartót eltakaró kalaptartóban nagyon idegesítő, hogy nem sinben mozog, neked kell beletalálnod a végén a felfüggesztésbe.
Összességében, nagyon megérte, nagyon jó autó.
Most veszünk egy második autónak egy KIA Cee´d-t, benzines 1,4-es városi és város környéki használatra, kíváncsi leszek.

- Az ablak gumi tömítés eddig két új corollámban is tönkrement, begyűrődött, mindkét esetben garanciálisan cserélték.
- Az akkumulátor vadi új autóban is lemerül 2 hét garázsban állás után, szóval ha elmész nyaralni, néha meg kell járatni az autót. Ennél még a régi zsiga akksija is tovább bírta.

Szeged
Nagyon korrektek, az árak min. a felét taksálják, mint Bp-en.
45 ezre szervíz 25e Ft. Ugyanez Bp-en egyik helyen 60, másik helyen 48e Ft lett volna

Budapest
Egy szélvédő csere volt, kőfelverődés miatt, Budaörsön csináltak, korrektek voltak, cascora ment, mindent intztek a biztosító felé.
Amúgy nem szívesen adom be Bp-en semmilyen szervízbe, ég és föld a pestiek hozzáállása (és itt most nem a budaörsire gondolok), nem bízom bennük. Garancális javításnál pl. megpróbálnak munkadíjat felszámítani, aztán persze ha nem fizeted, nem reklamálnak.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Corolla 1,6 benzines Következő autója? KIA Cee´d
Verdikt (7.9/10)

Toyota Corolla 2002 (2002 - 2006)