Autók » Toyota » Corolla (2002-2006)

Corolla 1,4

Pörgős gömböc

Átvételkor az érzékeny gázpedált meg kellett szokni, majdnem csak a kerítés állított meg, furcsa volt hogy felfelé váltáskor fölpörög a motor, de aztán "bejáratódott" Ő is meg én is. Praktikus ötajtóst választottam, jól alakítható csomagtérrel, a 230-as fenyőfától a hűtőszekrényen keresztül minden elfért benne, a babakocsi, + gyerekülés, + bevásárolt holmik, már csak cipőkanállal.
Az általános kidolgozás és a minőség remek. Majdnem hibátlan, ha nem számítom egy-két jól látható hegesztési varrat mivoltát, illetve a műszerfalon lévő audioegység melletti 1 mm-es rövid szakaszon fennálló rést. Ezenkívül tökéletes kidolgozás, az anyagok tartósak, a komfortérzet megfelelő, a felszereltség jó. ár/érték arány 10-es. A fogyasztás nyugodt vezetési stílussal 7,2 (átlag városi) 4,9-5,5 (országút vegyes) hajtva városban felment 8,5-re is ami egyébként a megadott gyári érték városra.
Na igen, volt hogy kicsit meghajtottam, 2800-as fordulatig nem igazán húz csak úgy immel-ámmal, de utána 3000 fölött...4800-ig, az 1,4 előtt le a kalappal, volt szerencsém gyorsulgatni a Szentendrein, Mitshu 1,6GLXi nem tudott elmenni mellőlem, 1,4 -es focust egy idő után már a tükörbe se láttam, vectra 2000-es, megint gyenge,... egy Honda Type R viszont meglógott vagy 50 méterre, (ott meg szerintem a sofőr volt amatőr). Na szóval jól megy, csak a fordulatszám tartományokat kell nagyon figyelni, mert alatta nincs erő, felette meg szó szerint kifullad.
Imádtam. Valaki más is... ellopta a rohadt görény, hogy száradjon le a keze.

- Semmi

Toyota Sakura
(előírt karbantartás, semmi extra)

Sakura Karosszériásműhely
(Szépen dolgoztak)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006
Előző autója? tercel Következő autója? valami japán
Verdikt (8.1/10)

Toyota Corolla 2002 (2002 - 2006)