Autók » Toyota » Corolla (1997-2002)

Corolla 1,4 Sedan

A család véleménye szerint vagy Toyota, vagy semmi

Az ülések lehetnének jobb oldaltartással, s a beltere egy kissé tágasabb, összességében a gyártás éveiben az egyik legjobban eltalált motor dolgozik benne. Egy ekkora karosszériához megfelelő, aki nagyobb teljesítményt akar, annak ott az 1,6-s, vagy a diesel. Viszont ebben a kategóriában az egyik legtakarékosabb. Egyetértek azzal, hogy a motort az első időszakban kímélve kell bejáratni, ez minden típusnál ajánlatos. Az olajfogyasztás csak azon motoroknál jelentkezik, melyeket a tulajdonosok legtöbb esetben a piros zónában üzemeltetnek, nekik nem lehetne csodálkoznivaló ezen a téren, s ez nemcsak erre a típusra, hanem az összesre igaz. A pesti utak a futómű kopó alkatrészeit hamarabb kikezdik, de ez, nem az autó hibája, sok esetben a nem megfelelően megválasztott sebesség számlájára írható. Összességében, ha valaki nemcsak hajtja, hanem gondozza is a jáművét, valamint az előírt szervizeket megcsináltatja márkaszervizben, vagy legalább olyan szerelővel, aki érti is a dolgát, nem sok gond lehet az autójával. Aki csak "lehúzni" akar egy típust pár száz kilóméter megtétele után, talán a volt szoc. autóparkból válassza a következő autóját. Ismeretségi körömben több Toyota is van üzemben különböző korosztályokat képviselve, de meghibásodás egy-egy izzócsere, illetve a futómű kopó alkatrészei (fékbetétek, kormányösszekötő gömbfej) kivételével nem történtek. Mindenkinek csak ajánlani tudom a Toyota ezen típusait, nem fognak csalódni benne.

- Nyolcvanezer km után féktárcsa szabályozás, betétek cserélye, de ez igazából futásból adódó kopás, nem hiba. Egy db rendszámtábla megvilágító izzó csere.

Toyota Hering Szolnok

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző autója? Astra Következő autója? Toyota
Verdikt (8.2/10)

Toyota Corolla 1997 (1997 - 2000)