Autók » Toyota » Avensis (2003-2008)

Avensis 1.8

Igazi csalódás

Sziasztok.

Egy régi álmom volt hogy egyszer avensis tulajdonos lehessek.2009 novemberében teljesült.Sokat olvastam, érdeklődtem az autó felől mennyire megbízható fenntartása stb. Lényegében tudtam mindent az avensisekről. (gondoltam én)
Szóval az autót Bp vásároltam használtan 133e km-rel. Jó állapotúnak tünt nem volt "lelakva".Nem egész 3000 km megtétele után jött a fekete kávé. Olaszországi hegymenet felfelé az autó műszerfalán lévő összes piros kontroll fény világít. Ok. autó leállít majd másnap reggel ellenőriz probléma. SEMMI! Kontroll fények nem világítanak.indulás, kapcsolom 1 es reccs 2es. Ejnye no! Autó elvisz szervízbe s tudatják hogy a 2 sebességi fokozatom elszállt!!! Váltócsere vagy javítás javallott. Csere 110 eft Magyarországon. 2012 tavasza bal oldali féltengely eltörik!!! Bontottan csere 75 eft. 2014 márc 1 újból bal oldali féltengely törés.Mindezeket a problémákat normál vezetési körülmények között produkálta az autó. Elég elfogult voltam a TOYOTÁVAL kapcsolatban ez idáig. 3 corollám volt de soha semmi probléma nem volt velük. Szóval az avensis egy hatalmas csalódás, megbízhatóság szempontjából.

- váltó,második sebességi fokozat - bal oldali féltengely eltört, csavarodott ez 2 szer - lambdaszonda

Eger.

Auto service WalterMeranitaly

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Előző autója? passat Következő autója? a4
Verdikt (5.2/10)

Toyota Avensis 2003 (2006)