Autók » Toyota » Avensis (2003-2008)

Avensis 2.0 D4D 125

Feltűnésmentes megbízhatóság

Kicsit szerettem volna nagyobb teljesítményt (126LE/300Nm), de végül ez is megy 200 felett (GPS szerint 215, az óra szerint 221Km/h) Ez a második ebből a szériából, az elődjét 150000Km-nél vittem műszakira az utcáról és mentem vele tovább. Ha nem törik meg az oldalát el sem adtam volna, így vettem egy újat, a 2.0 benzines (147LE/196Nm/2003-as) helyett 2.0 D4D-s diesselt. Az elődje 8liter körül tudott 100-on, ez tud 5-5,5literes fogyasztást, szinte mindeggy hogy hajtom. Jelenleg a fedélzeti szerint 5,0liter az átlag, ami kb: 2800km-alatt állt be. Kicsit lehetne toleránsabb a blokkolásgátló, szerintem kicsit hamar avatkozik be. A fékek mióta azbeszt mentesek 60000 körül betét cserések, a korábbi toyotáim elmentek 150000-et a gyári betétekkel. Nem vagyok kibékülve az országuti világítással sem, de a városi az jó.

- Telefon kihangosító gyári elromlott, 40000-nél kicsit hangosabb lett a motor, de teletank prémium üzemanyag elfogyasztása után lecsendesedett! Azóta jó. kétszer lecsúszott a turbó vezérlő vákuum cső, hogy mitől nem tudom, de mostmár rögzítettem.

ROAD SERVICE KARCAG
A szerelők de általában 10 éve itt dolgoznak, úgyhogy nyugottan rájuk lehet bízni az autót.!
Mindig korrekt partnerek votak.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Avensis Következő autója? Toyota Avensis, ha sikerül Lexus IS220D
Verdikt (8.3/10)

Toyota Avensis 2003 (2006)