Autók » Toyota » Avensis (2003-2008)

Avensis 1.8 Sol

Alapvetően példás

Két éve használom, elégedett vagyok vele. Amikor elinte megkérdezték, melyik a jobb autó az elője (Ford Mondeo TDCI), avagy ez, azt szoktam válaszolni,mindkettő jó, de a Mondeo idegesített, az Avensis viszont megnyugtat. A bivajerős turbodízel után féltem, hogy az 1.8 vvti gyenge lesz, de nem az! És még sokkal többet sem fogyaszt, átlagban 7.2-pont a gyári. Ez az autó kiegyensúlyozott lelkű, megállapodott, nyugis embereknek való. Sokan ezért unalmasnak tartják, illetve le is öregurasozzák. Magam részéről olyan autót kerestem, amiben elférünk, és lehetőleg minden értelmes biztonsági eszközzel rendelkezik. A karosszéria tágas, bár a fejtér kissé szűkös térérzetet ad. Jómagam még 180cm sem vagyok ,de majdnem elérem a tetőt. 4 ajtós autónkba kissé nehézkes a gyermekülés betétele is, mivel a hátsó ajtó felső íve elég hamar ereszkedik. Persze a csomagtartó pakolhatóságát is nehezíti kissé a klasszikus sedan kivitel, de akit ez zavar, vehet 5 ajtósat, vagy kombit is. Az ülések kényelmesek, a kilátás jó. Rugózása kissé feszesebb, mint a Mondeoé volt, de jóval stabilabb is. A motor kiegyensúlyozott, egyenletes teljesítményt nyújt, és már alacsony fordulaton is jól húz.
A váltó könnyen, pontosan kapcsolható. Kormánya nem túl "beszédes", viszont könnyű vele a parkolás is. A klimatizálás magas szinten végzi munkáját, és hasonló jókat mondhatok a gyári rádió hangminőségéről.

- 2 év alatt nem romlott el semmi

Strasszer Székesfehérvár

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? Mondeo TDCI Következő autója? Toyota Avensis/Corolla Verso
Verdikt (8.1/10)

Toyota Avensis 2003 (2006)