Autók » Toyota » Avensis (1997-2003)

Avensis 1.6

Tökéletes országúti jármű

Az autó 1.6-osokhoz képest viszonylag gyors, 80-90%-át legyorsulja vetélytársainak, mégegyszer mondom az 1.6-osokat :) Amit nem sikerült az egy ismerősöm IV-es Golfja, persze hozzá kell tenni, hogy az övé nagyon be van járatva, mert folyton hajtja. :) Fogyasztását illetően országúton 100-al 7L, autópályán 130-140-el 8L, 160 körül 10L, 180 fölött 12L. A mért végsebessége 207km/h sík pályán. Az áttétjei nagyon jól használhatóak országúton. Szabályzás: 1-esben 60km/h; 2-esben 105km/h; 3-asban 150km/h; 4-esben 190+km/h; 5-ösben 205-nél természetesen még nem szabályoz, úgy 6000-ret forog és 6700-nál szabályoz, 6500-tól piros. A fékjei nem túl jók úgy 4pontot adnék rá 10-ből, ha a IV-es Golfnak 6p. Futómű, tapadás kanyarban (persze gumifüggő) 6p, ha a IV-es Golf 8,5p. Viszonylag kemény anyagokból van összerakva, 80-nál télen előzés után sávba visszatéréskor kicsúsztam vele, árokba csúszott és egy karcolás nem esett rajta. Persze nem mély árok, de 2 kisbusz összekötve bírta csak kihúzni :) Én személyszerint amikor kicsúsztam és láttam, hogy seggel csapódott az árok falának, azt éreztem, hogy összevissza lesz gyűrve a segge, ehelyett tényleg semmi nem látszott, csomagtartó is rendesen nyílt.
Nagyon tudom ajánlani azoknak, akik egy tartós, és viszonylag megfizethető autót akarnak, mert ugyan komfortból nem jut túl sok, de biztonságból és megbízhatóságból annál inkább.

- így 7 évesen 76000km-rel semmi nem romlott el rajta, egy akku cseréje volt mert az már öreg volt, meg cseréltem fékbetéteket 20.000Ft, ezenkívül egyszer benéztem egy kanyart, gömbtámasz csere 5600Ft + szerelés (10.000 összesen) és tegnap elromlott a riasztója, pontosabban a kulcs elfelejtette a riasztót vagy valami ilyesmi és most be kell tanítani :)

JU-KO Kft. Nyírpazony
A szervíz rangon aluli, a főnök azonkívül, hogy soha semmit nem tud, egy tahó, beszéd közben kinyomja a telefont köszönés nélkül, stb. Ha nem rugod őket, nem azt csinálják amit kérsz, és természetesen hülyének néznek. Határozott 1 pont. Ja igen, új autó vásárlásnál (ismerős) átiratásra 2 hónapot kellett várni (áfatrükk) és 5 liter (!!!) benzinnel adták át. Nevetséges, az a minimum, hogy teletankolják az autót amikor megveszed, normális szalonban.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Következő autója? Infiniti FX35
Verdikt (6.2/10)

Toyota Avensis 1997 (1997 - 2003)