Autók » Toyota » Avensis (1997-2003)

Avensis terra 1.6

Szerető feleség

Szerényen azzal kezdeném, hogy szerencsére sok autót vezetek és üzemeltetek ( relatív persze egy autós újságíróhoz, vagy olajsejkhez képest), nagyobb családi körben, és van összehasonlítási alapom, Peugeot, skoda, suzuki, audi, opel, corolla, amiket renszeresen vezetek és fenntartásáról gondoskodom. Az előbb felsorolt autók mindegyikének van kiugróan jó és kiugróan rossz tulajdonságai is, szemben az Avensissel, amely egy kiegyensúlyozott az átlagosnál jobb tartós teljesítményt nyújtó autó. Az Avensis éppen ezért, egy unalmas fantáziátlan autó de nagyon lehet szeretni, pont azért mert észrevétlen, csendes, megbízható. Az 1,6-os 110 LE-ös motor nem szaggatja szét a kasznit, de mivel a váltó áttételezése nagyon okos ( szemben a Peugeot-val, vagy skodával) autópályán is lehet vele tempót tartani. A manuális klímát előzéskor azért inkább kikapcsolom. Az 1350 kg -os testhez egy 2.0-l-es illene jobban. A motor maga amúgy kifogástalan, csendes, rezgés csillapítása még magasabbra pozicionált kategóriákban sem éri el ezt a szintet, gyakorlatilag nem érezhető, hogy be van kapcsolva, vagy sem. Fogyasztása rendben van 7 l a vegyes.
Karosszéria: ez a kocsi nagy erőssége. Mind külső, mind belső méreteivel messze a legtágasabb a kategóriában. Passátok mellé beparkolva látszik a kb 8-10 cm többlet ( 4 ajtós ) ami az utastérben jelentkezik, így a hátsó üléseken is fejedelmi a kényelem. A csomagtér "korlátlan" befogadó képességü. Sajnos 4 ajtós és nem kombi vagy 5 ajtós. Rozsda, festéklepattogzás nincs rajta, pedig nyúzzuk rendesen.
futómű: halk, úthibákra túlzottan érzékeny mert ezt nem a magyar ugarra tervezték.

összegzés: biztos, hogy a következő autóm is toyota lesz, bár most sokan rámnyomják a kispolgári jelzőt, de én inkább az eszemmel veszek autót, és nem az ösztöneimmel.

- A vízpumpát jobbnak láttam kicseréltetni, biztonsági szempontból, amúgy az auton tényleg nem romlott el soha semmi, ami már kicsit "unalmas" is.

Toyota Mayer Budakeszi

Fenntartási költség (10) Évjárat 1998
Előző autója? opel, peugeot Következő autója? toyota
Verdikt (8.2/10)

Toyota Avensis 1997 (1997 - 2003)