Autók » Suzuki » Sx4 (2006)

Sx4 1.5GS

Kedvencem lenne, ha nem lenne ilyen szomjas

Szerethető, jó autó. Francia autóból átülni maga volt a megkönnyebülés(az ember nem tudhatta mikor adja be az unalmast 1-2 200.000-300.000Ft os alaktrész)

Megbízhatóságára semmi panasz. Kényelemes, magas üléspozíció, az mp3 as hi-fi teszi a dolgát, a kiláthatóságot valóban szokni kell a vastag A oszlop miatt.Takarítása egyszerű, a motor lehetne erősebb. A 4X4 es 1.6- osa erősebb, de azt a városi tipusban nem lehet kapni, sajnos.
Az 1.6 os motor viszont a 4X4 eshez gyenge a megnövkedett súlytöbblet(hátsó hajtáslánc) miatt. Ez vicces de így van!!
Negatívum:
Nagyon szomjas!!!!
Város télen:9-10 liter kíméletes stílusban, nem pörgetve 3000 fölé(aki 6-7 literes fogyasztást ír téligumival, télen, az nem ír igazat)
Város (nyár) :8-9 liter
Országút:90-100 Km/h 6.5-7 liter
Autópálya:130-140 Km/h nál 8.5-9 liter a fogyasztás.
Egyes íteletíróknak szinte már termeli a benzint az autója, és nehezen hihetők a 5.5-6-6.5 literes fogyasztások. Hihető, csak írják oda hogy ez 60-90Km/h átlagsebességnél történő "száguldásnál" következik be!!
Fél év mulva lassan már csak 3 literes lesz az átlagfogyasztása egy két Kollégának, főleg akkor ha leveszik a "téli gumit", ugyan már!!!!

Ez egy 1100Kg fölötti autó, magas építésű, így viszonylag nagy légellenálással áldotta meg a sors, tömegéhez viszonyítva kis motorral(92LE), ami 120Km/h -nál már 3500 fordulaton, 130Km/h-nál-3700 körül, 140Km/h-nál 4000-es fordulaton pörög, ilyenkor enne 5.5-6 litert??? Jaaaah, toljunk hozzá még 2-3 litert, tisztaszívből, őszintén!!!

Én megértem azt , hogy az "én" lovam keveset eszik, a legszebb is, de a gyári vegyes átlagfogyasztás sincs 7 liter alatt, nem még hogy télen.
Ez a fórumm nem azért van hogy mindenki egymás alá licitálva adja meg az egyre kevesebb átlagfogyasztást.

Összefoglalva, tökéletes, igénytelen, igavonó , nem bántam meg a vásárlását, nagyon jó --- de elkéri a maga abrakját, valjuk meg őszintén!!

- Semmi

Csak Suzuki Márkaszervíz