Autók » Suzuki » Swift (2005-2010)

Swift GC

Megbízható mindenes

Nagyon kedvelem, bár voltak már sokkal "menőbb" és ötször ilyen drága autóim is. Kényszerből ültem bele, de megszerettem a hibáival együtt. Alapkivitel az enyém és a légkondin kívül nekem nem hiányzik belőle semmi. A helykínálata elöl megfelelő (104 Kg/180), hátul csak gyerekeknek marad hely. Nagyon megtetszett a pörgős motorja, és az úttartása. Zömében egyedül használom, városban, ha kimerészkedem akkor 110-130 Km/h és így sem fogyaszt nagy átlagban 6.5 -nél többet. Hozzáteszem téli gumikat használok télen-nyáron egyaránt mert ezeket nem eszi, 115 ezerig öt komplett garnitúrát zabáltak a hátsó kerekek tükörre, mindenféle ésszerű magyarázat nélkül. Ez valószínű egyedi hibája a kocsinak, de eleinte bosszantott. A márkakereskedő pont leszarta ezt a problémám, így nem tudtam rá garanciát érvényesíteni. Hamarosan meg kell válnunk egymástól, de összességében csak jókat mondhatok róla és ha nem zavarnak a "Suzuki a ti autótok" matricák a szakadt kettes golfokon akkor bátran vedd, meg ezt a típust.

- Izzók kb. 40.000. Km-ként.
- Akkumulátor 135.000. Km-nél.
- Olajcsere 10.000. Km-ként (szerintem fontos)
- Különösebb baj nincs vele.

Egy privát kis szervizbe hordom mert, a "márkaszerviz" egy nagy szar, nem értenek hozzá és drágák.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? 528i Következő autója? Suzuki Splash, még nem tudom.
Verdikt (7.1/10)

Suzuki Swift 2005 (2005 - 2007)