Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1,3 GLS Winner

Egyszerűen korrekt

3év és 55000km után csak az aggasztó életkora miatt váltam meg tőle idén(2008.).Ezalatt a folyadék és szűrőcseréken kívül egy jobb-hátsó kerékcsapágy párt kellett cserélni,de 90000km-nél ez nem volt rendellenes.Ezenkívül a hátsó kipufogó szakaszt kellett a rozsda miatt cserélni(utángyártott magyar alkatrészt vettem,de botrányos minőségű).Amúgy szerintem a kipufogó is fogyó eszköz egy 10-12éves autón.
Az autót viszonylag ergonómikusnak éreztem(testalkat kérdése),bár az alacsony üléspozíció,a nagyobb tempónál zajos beltér és a kényelmetlen futómű nem volt túl szimpatikus,bár bőven együtt lehetett ezekkel élni.
Menetteljesítménye meggyőző volt,a könnyű karosszériát vidáman vitte a dinamikus motor és nagyjából jó volt a váltó kiosztása is.Nem városi közlekedéssel simán 5-5,5 körül lehetett tartani a fogyasztást.Lehetett sportosan hajtani és lehetett gazdaságosan is.
Tartósságára bizonyíték a kevés műszaki hiba és a 12évesen lényegében rohadásmentes karosszéria.
Több autótípust is használtam/használok hosszabb-rövidebb ideig,de elégedetten gondolok rá vissza...

- -kerékcsapágy(munkadíjjal kb. 10000Ft)
- -kipufogó(utángyártott alkatrész ár kb. 13000Ft,de silány minőség)
- -belső ajtókilincs(utángyártott alkatrész kb. 1200Ft)

Suzuki Hirt Tamási(bár a kerékcsapágy cserén kívül mindent megcsináltam itthon).

Fenntartási költség (9) Évjárat 1996
Előző autója? Fiat Panda 900 1990. Következő autója? Suzuki Swift 1,3 GLX 2008.
Verdikt (7.5/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)