Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1,3 GLX

Az autók pulija

Nem vagyok autóőrült, így nagyon elégedett voltam vele. Viszonylag keveset használtam, de soha nem hagyott ott az út szélén. Volt, hogy 1 hétig állt mínusz 20 fokban 30 cm vastag hótakaró alatt, és utána is vígan indult. 7 és fél év alatt egyetlen izzót kellett cserélnem, az akkumulátor is csak egy éve lett cserélve.
Városban, extrém rövid távokon (2 km hideg motorral) megitta a 8,5-öt, országúton 6 körül fogyasztott. Autópályán ritkán jártam, arra nem emlékszem. Mindez állandó klímahasználat mellett.
A márka fapados híréhez képest a mi kocsink jól fel volt szerelve (2 ab, abs, ac, ködlámpák elöl, stb), s mivel nem vagyunk nagy méretűek, ezért a kényelemmel se volt nagy gondunk. A hátsó sor persze csak arra való, hogy gyerekülést szereljenek rá, felnőttszállításra nem ideális.
Csomagtartója viszont gyakorlatilag nulla, ez sajnos Suzuki-betegség. Pedig ha volna olyan modelljük, ami még egy öttagú család számára is elegendően tágas (nemcsak 5 ülőhely, hanem 400 l feletti csomagtartó is), akkor biztosan márkahű maradnék. Így sajnos váltanunk kell.
Jó lelkiismerettel adtam túl az autón, mert tudom, hogy 200 e km-t vígan elmegy, gond nélkül.

A Swift olyan, mint egy pulikutya: nem túl szép, kifinomult körökben szalonképtelen, ellenben végtelenül hűséges, és sohasem hagy cserben. Ezért szerethető.

- kipufogó kilyukadt - 12 000 Ft
- egy vezeték elszakadt, és a kp-i zár nem zárta az egyik ajtót - 2500 Ft
- légkondiból elszállt a gáz - 10 000 Ft (utánöltés)
- Ezen kívül csak kötelező szervizre költöttem.

Suzuki Benkő, Kerepestarcsa - rendesek, olcsóbbak mint a budapestiek.

más márkaszervizek (Top, Gusztáv, Óbuda, Római), de nem nagyon emlékszem rájuk.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző autója? Következő autója? Citroen Picasso
Verdikt (7.9/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)