Autók » Suzuki » Jimny (1998)

Jimny 1,3 vvt

Jimny, a fürge Mókus!

Egy Sj410-est es egy Golf4-est csereltem le a Jimnyre, amit juliusban hoztam be Frankfurtbol.Reg almodoztam errol a kocsirol, csak vartam az alkalmat, mert a modelfrissites utani valtozatot akaram:teljesen uj muszerfal,euro4-es vvt motor.Kizarolag a metal-top- os japan verzio erdekelt.(a kabrio soft-top-os valozat az spanyol).A modelfrissites az 2005-bent tortent.Eddig 10000 km vezettem 4 honap alatt, aszfalton is es terepen is, nagyon meg vagyok elegedve vele.A futomuve verbeli terepjarokera hasonlit, merevtengely elol hatul, spiralrugokkal, egy kicsit raz rossz uton, de akkor is sokkal kenyelmesebb mint a laprugos Samurai .Neha 80 km/h korul a kormany berezeg,de sem alatta , sem folotte nem teszi ezt. A fogyasztasa nagyon jo: varoson kivul 90 km/h-nal max 6,5l, 130km/h-nal 8l, varosban 8-10 kozott, terepen pedig11-12l(ez a tereptol is fugg:) )
4 szemelyel szinte semmilyen csomagter nincsen, de ket szemelyel nagyon meg lehet pakolni a kocsit, mivel nagy a belmagassag, ezzert is belulrol nagyobbnak tunik a kocsi mint kivulrol.Az ajtora tett resekbe , max csak terkepet lehet tenni:).Kenyelni szempontbol kituno : van benne klima,7 hangfalas gyari Clarion radio-CD,belulrol iranyithato es futheto tukrok, elek.ablakok,kozepso kartamla.Vegre nem a kesztyutarobol nyillik a motorter, hanem pont mint a golf4-ben, a kormany alatt baloldalt,van figyelmezteto hang az egve maratt lampakra.
Van benne osztomu, a kereket a muszerfalon levo 3 gombal lehet kapcsolni:2wd,4wd es 4wd-L
Osszesegeben nagyon megvagyok elegedve, 4 honap alatt semmi sem romlott el, es a kocsi mar 2 eves, nagyon jol birja.Amibe meg belefektetnek az 4 db. AT-mintazatu terepgumi lenne:)
Mivel nagyon keves fut belolle az utakon, kivancsian nezegetik az autot:), megeri befeketetni egy ilyen ekszerdobozba.

- 4 honap alatt semmi sem romlott el, de ha elromlik , fogalmam sincs hogy hova vigyem szervizbe

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Golf lV-TDI Következő autója? marad ez , mert nagyon szeretem
Verdikt (8.7/10)

Suzuki Jimny 1998 (2001 - 2012)