Autók » Subaru » Legacy (2003-2008)

Legacy The Sport Wagon 2L / Aktiv II kör

The sport wagon

Most ültem át egy Saab 95-ből. Ég és föld, nem össze hasonlíthatóak, másról szól a két autó.

Legacy:
Még friss az élmény, mert 5 nap alatt, egy bejárató körön raktam bele 2000 km-t. Tapaztalatokat hamar le tudom vonni, így sok autó, év és közel 700.000 km vezetés után.

Hibák:
- Középső szellőző rostot nem lehet elzárni, és a klíma nem "huzatmentes"
- A két literes, 165 Le motor harmat gyenge bele
- 160 körül már nagy a szél zaj.
- Az automata csak 4 sebességes, pályán fölöslegesen pörög, kéne még egy fokozat

Talán ennyi az össz rossz tulajdonsága. :)

Jó tulajdonságok:
- Hihetetlen kanyarsebességre képes. Ott ahol a Saab 160-nál sodródik autópályán, a Legacy-nak 170 az utazó és érezni, hogy még csak "60 %"-on van csak kihasználva a tudása. Szédületesen stabil.
- Horvát szerpentinek: ez maga a meny ország evvel az autóval. Nem lehet szavakba önteni, ki kell próbálni.
- a motor hihetetlen csendes, és vibráció mentes!
- gyönyörű, még azok szerint is, akik nem szeretik a japán autókat
- ez tényleg SPORT KOMBI
- keveset fogyaszt tudásához képest, mert még bejáratás alatt sem ment 9,6L fölé, pedig volt benne szerpentin felfelé sok, és autópálya 140-180-ig tartósan (természetesen német honban)
- kényelmes, de feszes is egyben, érzeni, hogy a normál körülmények között sose tudni meg, hol van a kocsi határa, de ha még is, akkor még mindig megvédhet a menetstabilizátor...

Összefoglalva: utazó autó, és az ember inkább a kerülő utakat választja, csak minél több kanyaron keljen átmenni :)

Szerviz:
Természetesen nincs tapasztalatom, de ez a világ egyik legmegbízhatóbba autója

Értékesítő Duna Autó:
- Időben megjött
- Szép átadás-átvétel
- Az ajándék multimédia DVD szett remekül szuperál, beszerelése tökéletes, igényes

Összefoglalás:
Mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy feltűnés mentes (aki ismeri, úgy is meghajol előtte), de minőségi IGAZI SPORT KOMBIT.
Aki teheti, vegye a 3 literes motorral, az maga a gyönyör lehet.
---------------------------
Most van az első olaj csere. Vegyesek az érzelmeim az autóval kapcsolatban. Sok tesztet végig olvastam mielőtt erre került a választás, de valahogy egy dolgot nekem nem tud nyújtani az autó, amit a tesztek ígértek, Ez pedig a magas, és csendes utazó sebesség.

Szerintem nagyon nagy a szélzaj, pláne ha fúj a szél. 160 felett elviselhetetlen, pedig az autó nagyon menne. Nem tudom, hogy erre létezik e utólagos spoiler megoldás vagy valami, de nagyon bosszantó, mert így fárasztó a hosszú távú utazás.

Negatívumok:
- nagyon erős szélzaj
- kicsit rövid ülőlapok
- klíma kicsit huzatos
- lehetne benne +50Le
- kicsit lehetne nagyobb az autó minden irányban

Pozitívumok:
- érezni rajta hogy a világ legmegbízhatóbb autója,
- évente kétszer jön szembe ilyen, akkor is integetünk egymásnak
- mindig lehet rá számítani
- hóban-sárban-fagyban hihetetlen a tudása. Nem lehet elmesélni, ki kell próbálni!!!! Az audi quatro ehhez képest samfu...
- vezetési élménye leírhatatlan, mint egy sport autó, amiben a család is elfér. Élmény vele minden méter

Összességében nagyon jó, de a szélzajt nem tudom neki megbocsátani! Másoknak mi a tapasztalata evvel?

- Semmi

Duna Autó

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Saab 95 2,3t Következő autója? Valami nagy dög utazó autó
Verdikt (7.1/10)

Subaru Legacy 2003 (2003 - 2007)