Autók » Subaru » Legacy (1994-1999)

Legacy gl 2.0i symetrical AWD/LPG

Transzkarpat expresz (a feket felejsd el )

2008 majus apam felhiv eladtam a mazdad (Devan lakom szuleim Nagyvarodon picit tul Margittan ) es az iden Mitsubishi Spacestar-t hasznaltam ami apam autoja .Kell masik auto stabil legyen nagyobb mint egy 323 megbizhato kenyelmes ne legyen tobb mint 1 mill ft .Carina lesz gondoltam megbizhatosag meret kenyelem minden megvan esetleg camry de a regado mar tul nagy talan subaru: impreza kicsi ,forester csak turbos de az nem fer a keretbe legacy titkos tipp vacilalas keresgeles Carina tulaj nemetorszag felhivas gyanu szervizkonyv csak szoban es akkor raaltam a legacy keresesre talaltam kombi-t 2 liter automata, szervizkonyv, legkondi teli nyari gumi tulajdonostol 2590 euro .
Felhivom a havert (Singen nemetorszag) nem beszelne a tulajal esetleg nem nezne meg .Delutan hiv a haver o megnezte es meg is vette , na mondom most vagy megint nagyon szerencses vagyok vagy nem .Kerdi te tudtad nincs kerete az ajtonak a motor meg nem halatszik mukodes kozben , mondom az elsot tudtam a masodikat remeltem .Masfel het szervezes ut nemetorszag rovid az ido hoszu az ut tehat busz nem lesz legyen repulo fapad nincs jegy nem fapad van junius 5 vonat Deva-Temesvar repulo ut Temesvar-Stutgard ICE Singen. Haver var rendszam biztositas 1.5 ora alatt kesz . Hazahoztam ez volt junius 6 ( 153 750 km) es a beiratas vegul szeptember 1 re sikerult amikor meghuztam a vonalat 4180 euroba jott ki a De Tibi Vagy Belam (DTB) rendszamu sinauto .

2008 Julius (156 670 km )

Kotelezo szerviz szurok olajok ( motor 2 diff valto ) es pici hang az ekszijtarcsanal szakember reggel meghalgatja mivel csak hidegen szolt szij lesz ekszij lecsereltem zaj megszunt. Futomu alitas fektarcsa szabalyozas + fekpofak .

2009 Februar (162 789 km )

Vezermuszijcsere megvolt haver-al csinaltuk jo sok dokumentacio az en reszemrol 10 + ev auto javitas az o reszerol .Profi lett amugy a vezermuszijat csereltek 92 000 km nel de gorgoket nem .Most sikerult mindent kicserelni szij
+ 4(!!!!) gorgo, vizpumpa + ket ekszij, gyertyak, huto folyadek es munkadijal egyutt volt kevesebb mint 80 000 ft ( ja az osszes alkatresz japan !!!!!) ( Posta auto Rulez ) .

2009 Marcius (164 510 )

Az egyik gyujtaskabel megragva (nemet allatka igy vettem) keresem az Ngk-t (profi szilikonos nem univerzalis szar) europaban csak hallomasbol ismert Usa lesz ott van is es hihetetlenul olcso( 46 $) ( nem kell olasz nemet alkatresz ha mar japan a gep ) vegul pesti ceg leszalitja nem anyiraolcso de legalabb van 24 000 ft ( kb 110 $ !!!) .
Atmosattam ( valojaban a hutot szetszedi es minden egyes csatornat kulon kitakarit es utana mossa at ) a hutot es rendszert szakemberel ami nagyon jo dontes volt nem volt keves (20000 ft)de ami horror sztorit olvastam kesobb a hutes nem megfelelo mukodese miatt ezerszer megerte .(Debrecen Tanito utca 4 )

Rendszeresen utazok a Deva – Nagyvarad utvonalon az ut nem egy elmeny de amiota megvan a Legacy sokkal nyugotabban teszem meg a kb 270 Km (at a karpatokon ) ami kb 4-5 ora profi az automata valto es ha kell kraft power gomb a valton padlo fekezni a kanyarban sem kell nem hittem amikor olvastam mostmar hiszem es nyomom szepen .

2009 Junius (168 129 km)

A hatso telok elfolytak es a fekekel sem voltam megelegedve eljott egy kis szerviz ideje:
Elso hatso fektarcsak csereje
Hatso fekpofa Az osszes cuc 41 000 ft es mind japan (Posta auto kiraly)
Ket hatso teleszkop Kayaba nagyon jo ar 36 000 ft addig mig nem latod az arakat az usaban ugyanez a termek 69 $ ( kb 14 000 ft) csak jott tudok kivani minden alkatresz forgalmazonak .
Motor oblito es atertem Valvoline maxlife 10 w 40 - re
Futomu alitas kotelezo (romaniaban nincsenek utak csak osvenyek)
Uj akku Banner 69 Ah 520 A a regi 55 Ah de csak 255A !!!!! ( hat eve hasznalta az elozo nemet tulaj es meg mindig ok volt de biztosra akartam menni es most rendkivuli kezvezmenyt is kaptam ) de a boxer motoroknak nincs szukseguk nagy inditoaramra a mukodesuk miatt .

A telok miatt meg jobban nott a kanyarsebeseg es a fekek vegul nagyon brutin fognak megerte lecserelni oket .
Voltam telo es fek teszten profi lett az eredmeny minden telo 80 % felett a fekek is brutik.

2009 November (173 355km)

Nem kellett semmit csinalni mondjuk en a levego es uzemanyag szurott 10 000 km cserelem pedig a konyv szerint a lev 30 000 az uzemenyag 50 000 km kell es a gyertyakat 20 000 km mert a gyujtotekercs dupla szekunderes es a szakik ajanlotak ne varjam az 50 000 .
Legfontosabb megvan a Biblia a Haynes fele szerelesi konyv( Maroti konyvker kiraly )kegyetlen profi es millio dolgot elmagyaraz (pl en othon le tudtam merni a lambda szondat vagy kiolvastam a hiba kodokat amik szerencsere nem voltak) mindenkinek kotelezo hogy meglegyen.
Csodalotos hogy nalunk minden ugy szar ahogy van a levego poros mint allat az utak nem leteznek es az uzemanyag is olyan amilyen .Kiprobaltam a sonax uzemanyag adalekot oktanszam novelo profi sokkal csendesebb a motor .
kerdes legacyval kapcsolatosan janosbunta@yahoo.com

2010 Februar (175 603km)

Koszi roman utak egy elso feltengely es egy hatso csapagy (36 000 ft a ketto amugy a loganba tobbe kerult volna!!!! megneztem posta auto rulez )
Meg egy nagyon kemeny telet lenyomtunk e feeling meg hatarozotabb csak 4kerek hajtas es subaru a tobbi auto egy vicc amit az utakon az idei telen lattam tapasztaltam megerosit ebben.
Most gyujtok a gazrendszere es husvet utan ha minden ok meglesz beszamolok rola .

2010 Aprilis (177 640)

Beszereltek a gazrendszert most tesztelem jol megy olasz Tomasetto hengerenkenti befecskendezes a szamitogepet bluetooth-on keresztul hangoljak a fiuk laptoprol menet kozben legalabb valami fejlodes ebben a koszfeszek orszagban is talalhato nagyitoval evekig keresve. ( amugy holland prins volt a kepben kehin injektorokal de erre a modelre nem volt ajanlat) amugy 179 000 ft volt a rendszer szerelesel egyutt .Ja csereltem levego es benzin szurott mar majdnem ideje volt . Volt egy 10 000 szerviz + a 2 evente cserelendo valto +diff olajok .
A fogyasztas gazzal hegyvidek foleg / varos is valamenyi 11.5 liter ami nalunk 6.5 liter gazolajnak felel meg - szerintem nagyon profi .A megterules kb 17 000 es 20 000 km kozott ossze is jon ami kb 1.5 - 2 ev .

- Nehany izzo a clima konzolnal - Kiegett a az eredeti plafon izzo (14 ev utan hat nem pofatlan) - Elso hatso fektarcsak csereje - Hatso fekpofa (Az osszes cuc 41 000 ft es mind japan) - Ekszij - Vezermuszij gorgok vizpumpa - Huto atmosasatas - Also hutocso csere - H4 izzok (persze japant nem lehet kapni , idezve az eladot az sosem eg ki nem eri meg forgalmazni amugy az izzok 90 %-al tobb eredeti :14 ev utan! ) - Ket hatso teleszkop - Szurok - Gyertyak - Feltengelycsuklo kulso (eljen Romania) - Hatso kerekcsapagy (eljen megegyszer Romania)

Haver profi Margitta / Csaladi barat profi Toti / Masik Haver Margitta profi

Nagyvarad Elktromosagi szaki Attila varoshaza utca