Autók » Ssangyong » Musso (1993)

Musso 2,9 D (Merci motorral)

Zöld elefánt

Nagyon odavoltam, érte. Az első két évben rengeteget hajtottam. Majd, 100 ezer Km után kezdtem kiábrándulni belőle. A váltója borzalmas volt. Bowden állítgatás. Egyszer Bp. -ről kifelé el is szakadt. Kombinált fogóval váltottam, a szakadt bowden végét húzkodva. 1-3-5 fokozat megvolt. Hengerfej tömítése kilyukadt egy olajfuratnál. 1. henger beszívta az olajat. 424-es gőzőst túl tudtam volna füstölni. Fogyasztás 10-11 liter. Autópályán a külső sáv az övé! 120 fölött az ember fejét szétrázza, és nagyon hangos. Viszont szakadó hóban, a Bakonyban, hó át fúvásokon úgy gázolt át, mint egy tank. Azért kellett megállni, időnként, mert kupacokat rakodott hóból a motorháztetőre, és ettől időnként nem lehetett látni. Sikerült egy kaput is bedönteni, jeges úton megcsúszva. Betonoszlopok kidőltek, vaskapun át, a kocsinak meg csak a lökhárítója repedt meg. Még fényezni sem kellett. Nem számított mennyire rakom meg, ami befért azt elszállította. 6-700 Kilós terheket és még utánfutót is.

- Túl gyakori az olajcsere igénye. Váltó az 1. fokozatot alig a többit is csak "darabosan" vette. Váltó bowden, problémák, szakadások. Csere 40-40.000 Ft. Váltókar hegesztése is eltört. Összkerékhajtás vákuumrendszere, gyakran meghibásodott. 10-20-30.ezrek. Terepváltóból állandóan szivárgott az olaj. Hengerfejtömítés egy olajfuratnál kilyukadt. 50.000 -es költség. Kezelőgombok háttérvilágítása gyakran tönkrement. Mindennel probléma akadt, ami nem koreai, mint a régi technológiájú MB. motor, na meg az amerikai Borg Warner váltó. Főleg ez utóbbi miatt szabadultam meg tőle.

Márkaképviselet Veszprém

Maszek szerelőm.