Autók » Skoda » Superb (2002-2008)

Superb 1.9 PDTDI

Superb minden nap!

2006. szeptemberben vettem és egy FIAT Marea 2.0 HLX-ből ültem át bele. Nem nagyon akarnám összehasonlítani őket, mert a FIAT ugyan 10 éves volt és sokkal erősebb ( 147 LE ), de nagyon keveset használtam, 40.000 km-rel adtam el. A Superb csak 105 LE, de mivel én nagyon kíméletesen, úgy is mondhatnám öregurasan vezetek, nekem elég. Nagyon tetszik, hogy tágas belül, kényelmesen elférünk mind a négyen és annak is örülök, hogy a hátul ülők is ki tudják a lábukat nyújtani. A felszereltsége nincs olyan magas, mint pl. a 10 éves FIAT-é volt, de nekem elég. Egy dolog hiányzik belőle, az automata sebességváltó. Nem értem, hogy egy ilyen drága, nagy limuzint miért nem lehet 1.9-es motrral már automata váltóval megvenni. A többi márkánál ez nem okoz problémát, még a kategória konkurenseknél sem! Én 5,5-5,7 literrel járok vele, igaz a prémium gázolajat tankolom bele télen-nyáron, de nagyon szépen megy. Nem emlékszem rá, hogy az elmúlt egy évben 3.000-es fordulat fölé valaha is ment volna a mutató, ott pont 150-nel megy. Talán ami egy kicsit zavar, hogy bizonyos fordulatszámnál, főleg alapjáraton zörög elöl középen a könyöklő és egyetértek azokkal akik a kesztyűtartó nehezen záródásáról írtak illetve én is észrevettem, hogy ha nincs tele a tank, az utastérben hallani, hogy lötyök az üzemanyag a tankban. 30.000 km-es szervízekre járok, ez idő alatt egy liter MOBIL 1 olajat szoktam utánna önteni, szerintem ez nem vészes. Amit minden képpen én is javasolnék az importőrnek, hogy valahogy azért el kellene érni, hogy mivel ezek az autók alapfelszereltségben sem igazán olcsók, megérdemelnének egy jobb fogású kormányt, tempomat-ot és tolatóradart ( az enyémben van, belealkudtam és nagyon hasznos !!! ) és no persze ne csak az 1.9-es motornál nagyobbat használók kiváltsága legyen az automata váltó, mert én bizony jövőre cserélni szeretném a kocsit egy másik Superbre, de ha nem lesz pénzem nagyobb motorral megvenni akkor maradok az 1.9-esnél de másik márkánál, mert nem igaz, hogy az automata akkora luxus ( gondoljunk csak a klímára, ma már természetes ). Összességében nagyon jó autónak tartom, akiket nem irritál a Skoda embléma bátran vegyék meg, nem fogják megbánni. Nekem volt 105-ös Skodám is, azt 20 éves korában adtam el és szívesen vagyok újra Skodás, ez már kérem nem az a Skoda, ami régen volt :)

- bal oldali tompított fény izzócsere

Csaba Autóház Békéscsaba

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Előző autója? Marea 2.0 HLX Következő autója? Skoda Superb 1.9 PDTDI remélem automata váltóval
Verdikt (7.6/10)

Skoda Superb 2002 (2002)