Autók » Skoda » Superb (2002-2008)

Superb 1.9 pdtdi

Relatíve tökéletes

Az autónak egyetlen egy lényege van. Olcsó, hatalmas, jól felszerelt autó. És kész.
Lehet mondani, hogy jaj elromlik biztos ezért olcsó. Nem, ez marhaság. Az S-mercik is elromlanak, a yarisok is elromlanak, a mai világban minden elromolhat. Előző corollám is elromlott, többször is. Pedig az is csodálatosan f*s japán.
Olcsó. Igen nagyon olcsó, szalonban jól átnéztem, és a minőségre nem lehet panasz. Tapintásra jó, kinézetre jó, nem tűnik könnyen öregedőnek. Nem azt mondom, hogy tök jó anyagok, de nem is rosszak. Olyan átlagos. És most 90ezer közelében látom, hogy így is van. Ami változott az a hangszigetelés, az gyakorlatilag a felére csökkent. De úgyis szeretem a pdtdi hangját. Belefér.
A motorja nagyon zsír, mindenképpen a 130 lóerőset kell venni, mert a 105 az iszonyatosan kevés ekkora autóhoz. Mikor én vettem akkor még nem volt 6 sebességes váltó hozzá, ma már ha jól tudom lehet kapni.
Méreteinél fogva kényelmes, mármár audi méretű, és mégis fele annyiba kerül. Nagyon jó kompromisszum, ahogy a tesztben is írták: "alkalmi vétel".
De vajon miért ilyen olcsó? Gondolom én nem kell "presztizsdíjat fizetni", az alkatrészek java a passatból jön (tömeggyártás, olcsóbb), átlagos anyagok...
Nagyon megéri. Következő autóra még nincs tervem, ha nem jön egy hasonlóan nagy, de olcsó autó piacra, akkor maradok a SuperB-nél.

- Klíma újratöltése. Drága

Székesfehérvár

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? Corolla Következő autója? Superb?
Verdikt (8.5/10)

Skoda Superb 2002 (2002)