Autók » Skoda » Superb (2002-2008)

Superb 1,9 TDI 96kw

Kényelmes, fürge SzuperBélánk

Örülünk családostul/lányok,nejem,én/,hogy megvettük.Nagy kényelmes hajó,úgy gyorsul ahogy akarom és közben megelégszk 6-7 literrel./TAXI üzemben, fővárosban nappal/.Igaz ha nagyon akarom hátul meg is látszik.Elég nehéz megszokni,hogy aktív gyorsításnál kormol.Betegesen figyelem a hasonló tipusú autókat és mégsem nyugtat meg teljesen,hogy másé is kormol.

- Féklámpa kapcsoló 51000km-nél.Gar.-ba cserélték. Jelensége:menet közben villogott az izzító visszajelző.Irányjelző kapcsoló 76500km-nél megadta magát.Gar.-ba ment ez is. Jelensége:indexelés után még hallani a relé kattogását.A klímaventilátór 114.200 km-t bírt ki,garanciálisan cserélték.Jelensége:álló helyzetben szép lassan melegedett a beáramló levegő,de indulás után hűtött rendesen.A 120.000-es szervizt nem bírta ki az ékszíjfeszítő görgő,116.900 km-nél fémes csörgő hang jött be elölről.Elmentem a szervizbe,ahol azt tanácsolták,hogy hozzuk előre az aktuális szervizt,de NYUGODJAK meg,idáig még mindegyik kibírta 120.000-ig.Kértem ÁRAJÁNLATOT/200-210.000 Ft/ ami estleg lehet kicsit több,ha ki kell cserélni az első vagy hátsó féktárcsát+betétet is. A szervízértékelésem csak azért 6 mert nehezen viselem a veszélyes hulladék megsemmisítésére kiszámlázott időt és összeget.132.400Km.nél kénytelen voltam kicserélni az AGR szelepet mivel annyi olajat fújt ki,hogy utána kellett tölteni.NEM cserélték ki gariba,mert átvertek/már a 15.000-es első szervíznél jeleztem,hogy taknyos,de azt mondták,hogy ez ilyen fajta,csak lepucoljuk és kész.Ez így ment minden alkalommal,mígnem letelt a 2 év/36.000 Ft.omba került.Most 204.000 Km van a gépben és még mindig csont száraz!190.000.Km-nél a hűtő kilyukadt/mintha a szu rágta volna ki,ha ment a klíma fogyott belőle a víz,ha nem akkor nem fogyott/.Mivel a garancia lejárt 1 éve,így fizetős volt ez is.40.000 Ft.ból megvolt szereléssel fagyállócserével együtt.A gyári generátor 270.000 Km.t bírt ki a felújított 96.000 Km.t.A kuplungot 285.000 Km-nél kellett cserélni,de így is csak a duplatömegű lendkerék miatt mivel a kuplung még bírta volna.A fűtőmotor is jól bírta 366.000 Km.re volt hitelesítve,a forgórész felújítva a vezérlőpanel egy 1 éves törött-ből lett kioperálva,ha feleennyit bí már elégedett leszek.A hátsó lengéscsillapítók most lettek cserélve 380.000 Km.t bírtak és a két felső szilentet is ki kellett cserélni./állítólag nálam előszőr/. A két első még bírja,de hazudnék,ha azt írnám,hogy 100 százalékosak.Az autó viszont idáig ABSZOLÚT az.

Skoda Qrrens csepel./Ha ott lihegsz a szerelő nyakába biztos nem lesz semmi gond/nekem BEVÁLT.Biztosítási ügyintézés/sajnos nekem kellett/ ilyen rublika nincs,abba csak 1pontot adtam volna.

Real Skodaszervíz Szlovákia/Párkány/.Nem nagy szervíz,de annál felszereltebb és szinte minden van raktáron,nem kell órákat,estleg napokat várni míg kiszállítják a központi raktárról.Összegszerüleg is megéri,de a hozzáállás?néhány dolog a teljesség igénye nélkül:kiporszívózzák a levegőszűrőházat,a pollenszűrőházat,szó nélkül pótolják a patentokat amiket itthon lemezcsavarral helyettesítenek,kifujják a zárakat,stb,stb,írhatnám órákig a felsorolást.AJÁNLOM mindenkinek aki idetéved és elolvassa! 3 éve találtam rá egy kollegám által Sümegi Lászlóra Bp.és környékén lakóknak ajánlom.Címe XVIII.Nagykőrösi út 108 körül SLA-AUTÓ BT.Bármit megold órákon belül akár szerkezeti,elektromos,vagy motorikus gondról legyen is szó.Kis műhely két álással,és rengeteg tartalék alkatrésszel.Német típusokra specializálódott.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Felicia1.3LXI 501.600 Km Következő autója? Még nem aktuális,de nem kétséges SKODA
Verdikt (8.7/10)

Skoda Superb 2002 (2002)