Autók » Skoda » Superb (2002-2008)

Superb 1.8T

Benzintemető

Nos! Én azon kevés Superb használók egyike vagyok (itt a Népitéletben az egyedüli eddig), akik abban a szerencsében részesülhetnek, hogy a típus 1.8-as benzines turbó változatát vezetik (ugyanaz a motor mint az 1,8 T Audikban). Tudomásom szerint ezzel a motorral összesen 5 darabot adtak el itthon. Az autó céges vas, 3 éves korában ültem bele. Volt még kettő ugyanilyen, de azokat már ellopták! Elegance felszereltség minden kényelemmel és extrával megpakolva. A verda hatalmas és komfortos, jól duruzsol benne a motor, bár 2000-es fordulat alatt rendkívül lomha. A kollégám nagyon beleszeretett a típusba, ezért az eltulajdonítás után is ennél maradt, azonban most már a 2,5-ös V6-os dízel mellett döntött, nem véletlenül.
Nem hosszan szaporítva a szót, szertem mert bálna méretű, kényelmes, biztonságos, szerintem szép és klasszikus a formája. Jó választás ebben a kategóriában, de nem ezzel a motorral. Ha nekem kéne tankolnom, már elárverezték volna a lakásomat is.

- Vízpumpa ventillátor, fordulatszám szabályozó - jeladó

Mentes és Társa