Autók » Skoda » Octavia/octavia Tour (1996-2010)

Octavia/octavia Tour Tour 1.4 16V

ÜGYVÉDJELÖLTEK ÁLMA

Az életben, mint az autónál is, minden hozzáállás kérdése. Egy 18 éves Daihatsu Charade volt az előző autóm, amivel átlagban megtettem havi 2000 km-t, így amikor átültem a fekete gyönyörűségbe, rögtön tudtam, hogy megtaláltam a tökéletes munkatársat.
Ügyvédjelölti munkához ideális az autó. Miért? Mert megjelenését tekintve jó pár évig nem kell átülni másikba ahhoz, hogy az első pár ügyfél kijelentse: "Ilyen fiatalon milyen jól megy az ügyvédúrnak!" Fekete metálfény, légkondi (szerintem egy kicsit hangos), tolatóradar, kényelmes beltér (könyöktámasz plusz extraként ajánlott!), és hatalmas csomagtér az aktatáskának, öltönynek, talárnak. Mi kell még? Ha ledöntjük a hátsó űlést, még piknikezni is lehet benne (tábortűzmellettberúgósalvásoskirándulásos...)
A fogyasztása most új korában is 7 liter alatt van városi forgalomban használva, ami pedig még kb. 1 literrel lejjebb megy, ha bejáratódik a kicsike...
A váltó egy picit kemény - aki Opel-hez van szokva az meg sem érzi a különbséget -, de könnyű megszokni. Tolatóradar viszont kárpótol mindenért (megjegyzem nem lehet kilátni hátra parkolásnál, így enélkül nem érdemems használni).
Az esővíz befolyik, ha nyitjuk a csomagtartót zuhé idején, de ez legyen a legnagyobb baj...
Hál´ Istennek az előző octavia-hoz képest már ott fityeg a hátsó ablaktörlő az üvegen...

Gyorsulni azt nem nagyon tud, de nem is erre való! Eleganciával és könnyedséggel visz el egyik helyről a másikra, és ami a legfontosabb, a nyugalom a beszállás pillanatában áthatja a vezetőt, és kész felüdülés a közlekedés a zsúfolt Budapesten.
Eddig megjártam vele Jászberényt, Sopront, és autópályán 130 körül 5,5l körül fogyaszt, jó az úttartása, nem zajos.

Ár-érték arányban pedig verhetetlen a piacon!

Még csak egy hónapja vagyunk együtt, de a "kapcsolatunk" későbbi fázisáról is feltétlenül beszámolok, úgy kb 10000km múlva!

Addig is: "i love Octavia!!!"

- Eddig minden megfelelően működik, ha valami elromlana, feltétlenül megosztom Veletek!

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Megbízhatóság (10) Vezetett km 2000
Előző autója? Charade 1.0 TDI Következő autója? Lexus
Verdikt (8.5/10)

Skoda Octavia/Octavia Tour 1996 (2003 - 2003)