Autók » Skoda » Octavia/octavia Tour (1996-2010)

Octavia/octavia Tour 1,6 LX

Megfizethető, észszerű választás

Egy éve vettem meg a "kicsikét".Átgondolt, hosszas választás eredménye volt közel 10 év trabantozás után. Tanulmányoztam az itt leírt népitéleteket,ismerősök tapasztalatait hallgattam meg,végül mellette döntöttem.A vásárláskor a kategóriája legolcsóbbját vettem.Semmi csicsa,semmi glanc,semmi extra. Arra törekedtem,hogy egy használható, gyári állapotú Octavia-t kapjak.Tisztában voltam a vásárláskor a már meglévő hibáival(hidrotőke zaj,első kerékcsapágyak).Korrekt képet kaptam az autó múltjától is.Ezeket kijavíttattam,és azóta hozzá sem kell nyúlni.Soha nem áll meg(ellentétben az itt egy két helyen leírtakkal),nem zörög,stabil,egyszerűen tisztában kell lenni vele,hogy nem egy versenyautót vezetünk,hanem egy utcai(szép megjelenésű) Octaviat.A teljesítménye számomra kielégítő, bár az is igaz, hogy az 1,3-as Suzuki Ignis legyalázza gyorsulásban.Hosszútávon kényelmes,kellemes vezetési élményt nyújt,van megjelenése,nem túl drága a fenntartása sem(annak ellenére h mindnen utángyártott alkatrészen megtalálható a VW és Audi jel) és szerintem a fogyasztása sem kritikus(7,8L/100km városban).
Összegészében meg vagyok vele elégedve,ha cserélem egyszer, SuperB lesz az utódja (a nagyobb lábtér miatt a hátsó üléseknél.)

- Kerékcsapágy,középsődob

Fenntartási költség (5) Évjárat 1999
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? Trabant 601S Következő autója? Skoda SuperB
Verdikt (6.1/10)

Skoda Octavia/Octavia Tour 1996 (2003 - 2003)