Autók » Skoda » Octavia/octavia Tour (1996-2010)

Octavia/octavia Tour 1.4 16V Tradition

Csomagnyelő elegáns bálnácska

Életem első új autója.Egy Fiat Puntóból ültem át ebbe a hajóba, néha félek benne akkora.
A csomagtartóját egyszerűen imádom, mellesleg úgy vettem, hogyha belefér ülve a 80 kg-os bernipásztorom akkor ok a dolog.
Nagyon kezes, könnyű vezetni, minden kis helyre beparkolok vele, a futóműve jól eltalált.
Évszakváltásnál nyikorognak a műanyagelemek, ez kicsit dühítő, de az MP3 hangereje megoldja.
A motor pörgetve vehemensen viszi a nem kis karosszériát, akár utánfutóval is, de tény, hogy egy TFSI motor jobban passzolna hozzá.
Ha a klímát bekapcsolom, meggondolandó a gyors előzés,érezhetően viszatartja a motort.Fogyasztása viszont korrekt.
A váltó!! Kedves német mérnök társak, ez a karcos váltó, mely néha nem és nem veszi a kettest, vagy egyéb fokozatok cseréjét játssza egyes helyett hátramenet, na szóval ezt nem kellene már javítani?Nehéz megszokni, olyan mintha mindig erőszakot tennék rajta,minden egyes fokozat kapcsolásakor.
A fékhatás jó, de a fékpedál útja hosszú ,szerintem.

Ennek ellenére imádom, mert elegáns böhöm jószág !Valahányszor ránézek megcsodálom egyszerű,de elegáns formáját.

- Forgó kapcsoló (világítás ) csere garanciában.

Valent Autó Nyíregyháza

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Előző autója? Fiat Punto II Következő autója? Skoda Octavia II vagy Kia ceed sw
Verdikt (7.2/10)

Skoda Octavia/Octavia Tour 1996 (2003 - 2003)