Autók » Skoda » Octavia/octavia Tour (1996-2010)

Octavia/octavia Tour 1,4 16v TOUR

A család legjobb barátja

Nekem az octavia első látásra szerelem volt. Mikor a tipust piacra dobták volt szerencsém egyet utasként kibróbálni és akkor elhatároztam hogy ha egyszer megtehetem veszek egyet.
Tulajdon képpen azt hozza amit el vártam az 55kw-os motortól egy ekkora kaszniban, illetve egy kicsit talán várakozáson felül is teljesít 25 ezer km megtétele után. Nem vesenyautónak hanem családi kocsinak vettem (vesenyre majd egy RS-t, WRX sti-t, esetleg EVO-IX-et ) igy maximálisan elégedett lehetek vele. Másfél éve használom nyolcvan százalékban városi forgalomban, itt stabilan 7 liter a fogyasztás. Néha azért hosszabb távon is használom és az autópályán is tűrhetően teljesít a 75 paci. Olvasgatva a többi hozzászólást olvastam és hallottam is olyan véleményeket akik az 1,4-es fogysztására panaszkodtak. Nem tudom, hogy mit csinálnak, de nekem nem sikerült 8 fölé vinni az étvágyát. Még a pályán is folyamatos 150-nél elég volt neki a 7,5, ennél többet meg én nem kívánok el egy családi használatú autótól.
Hibák igazából egy ilyen idős autón még nem jönnek ki ,de azt a párat ami volt közre adom:
- Pár napos volt mikor az első mosásnál észre vettem hogy a bal első ajtónál beázik. A szervíz gyorsan orvosolta a bajt.
- A következő hibáról igazából nem is tudtam csak mikor kötelző szerviznél szóltak hogy a csomagtér zárat ki kell cserélni mert hozza a számitógép a cserét.Természetesen garanciába cserélték a zárat.
- A közép konzolon égett ki egy izzó ami nem tartozott a granciális javítások közé ,de szerencsémre egy ismerős elég jól ismeri a tipust (redőrségen autó villamosság szerlő ) gyorsan orvosolta a problémát. Amúgy megnyugtatott, hogy ez tipushiba és valószinűleg egy év után ismét előjön.
Kényelem szempontjából csak annyit tudok mondani, hogy a régi samarámnál ezerszer jobb, de a "francia mércét" nem igazán üti meg.Ami talán egy kicsit csalódás volt az a hátsó ülés, ugyanis azzal hogy középre azt a púpot becsempészték három felnőtt igen csak szűkösen fér el. De alap felállásban két szülő elől,meg hátul két gyerek + ahogy egy nő pakol hétvégi rokon látogatásra (csak a bojler marad otthon ) kellően kényelmes.
Összegezve ezért a vételárért jó vételnek tartom, nem beszélve arról ha beváltja a megbizhatóságáról hallottakat. És igen ,elég egy octaviára kívüről ránézni az első dolog ami az eszembe jut az a szépség és az elegancia. Nem fogom gyorsulási és szalon versenyekre hordani, de a családdal kirándulni, barátokkal rally-ra járni tökéletesen megfelel.
Városi közlekedésben is kitűnően megállja a helyét. Mindez köszönhetően alacsony fogyasztásának és a nagyságát meghazudtoló fordulékonyságának. Így olyan a családnak mint egy parkosított portán egy szép bernáthegyi: nagy is, szép is, és szereti az egész család.
Ha komolyabb tapasztalat is összegyűlik vele, majd azt is meg osztom veletek.

- Bal első ajtó tömítés
- Csomagtér zár
- Középkonzol világítás

Márka szerviz

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006
Előző autója? Samara Következő autója? Octavia vagy Superb
Verdikt (6.4/10)

Skoda Octavia/Octavia Tour 1996 (2003 - 2003)