Autók » Skoda » Octavia (2004)

Octavia 1.4 16V

Második szerelmem

Még soha nem volt Skoda Octáviám, nem voltam túlzottan elragattatva a márka nevétől. Volt 3 BMW, 2 Renault, felsőbb kategóriás, 1 Seat, és egyszer betévedtem egy Skoda szalonba. Eszem ágában nem volt bármit is venni. Beleültem egy Octavia 2 1.4 16V ambiente autóba. Minden a helyén volt, a belső tér nagyon korrekt, szép, úgy érzi az ember, hogy erre várt, ez az ő autója. Kipróbáltam, s nagyon halk, csendes, szerintem elég dinamikus, tágas, jó kis járgány. Mikor a feleségem meglátta, pedig nem volt neki nagyon szívtipró előtte az embléma, nem hagyott úgy elmenni a szalonból, hogy ne vettünk volna egyet. Fekete mágia, strim hi-fi, 8 hangszóró, hátsó klíma, hűthető box, kesztyűtaró, stb. Esőérzékelő ablaktörlés, távirányítás, és még nagyon sok meglepetés extra. Més ismerősöm nem volt aki rosszat tudott volna róla mondani, maximum hümmögnek egyet. Kb.: 100-120 km/ó sebesség határok között hajtom, és tényleg igaz a max 6, 6.5 literes fogyasztás. Mikor megvettük, 2 napig nem szálltunk ki belőle. Még semmi baja nem volt, de vigyázok is rá. Csak kézzel mosom, de nincs is karcolás rajta. A gyerekek is imádják, főleg nyáron a hátsó klímát. Még nem kellett nekik beleizzadni. Egyébként tök mindegy megy-e a klíma, vagy nem, a motort nem viseli meg. A fogyasztás sem több+ fél liternél klímával. De hát ennyít bőven megér, hogy nem izzad a család, és nem lesz izzadság szagú egy kb.: 2000 km-es út után az autó ülése, belselye. Sok autót birtokltam már, sok márkát, azt kell mondanom, az octavia 2 nagyon megállja a helyét magasan a többiek felett. A feleségemnek új Suzuki Swiftje van, full felszereltségű, de mindég az Octavia 2 után kuncsorog,csak hogy ülhessen benne. Az sem mellesleg, mikor bepakolom ugye 4 gyerekkel a 3 rollert, egy 3 kerekű kisbicajt, egy nagyméretű babakocsit, és babacuccokat, elutazunk, és kényelmesen lecsukom a csomagtartót. Minden elektromosan, és kifogástalanul nyílik. 4.3 m. forintért jó vétel volt, és tényleg szeretem. Az összeszerelés minősége szerintem kifogástalan. Ezt az autót szívvel,lélekkel rakták össze. A 3000-es BMW-nek azt hittem sokáig lyukas a tankja, nagyon ment, szervizelni sem kellett, de kellett volna hozzá egy magán benzinkút. Most meg már a benzin árát inkább a családomra költöm. Rájöttem, hasznosabb!!!!!! Ahogy beültem az Octavia 2-be, éreztem, hogy ez az Én autóm! Mondjak egy rosszat is! Alíg fér be az 5 méter hosszú garázsomba. Nagyon nem bántam meg, hogy ezt vettem!!! Előtte ki kell próbálni nagyon sok más márkát, és rájön az ember, ez a legjobb döntés. A 250.000. km-es németországból behozott 2-3 éves Merciket, meg Audikat, meg ilyeneket meg felejtsék el!!!!! Én is örülnék, ha egy ilyentől meg tudnék szabaduni. Egy új autót még csak hasonlítani sem lehet egy kivénhedt csatalóhoz. Még akkor is, ha csak 2 éves 200.000. km-es. Ez nekem annyit jelent,mint egy 20 évet futott roncs autó. Csak példaként említem, hogy a Renaultomat 130.000. km. után vonattam ki a forgalomból. Bocs, ha valakit megbántottam, de én tényleg így gondolom. Mindenesetre vásárlás előtt meg kell gondolni, mit vesz az ember. Egy ismerősöm 4 m. Ft-ért vett 150.000 km-es Ford Mondeot. Vajon nem többet ér egy új Octavia 2 minimális felárért???? Csak okosan.

- Az a helyzet, hogy még semmi nem romlott el rajta. Egyszerűen szeretem!!!!

Még nem volt szervízben. Egyébként a MAX autóházba fogom vinni.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? BMW- Renault Következő autója? Octavia 3
Verdikt (8.9/10)

Skoda Octavia 2004 (2005)