Autók » Skoda » Octavia (2004)

Octavia 2,0 TDI 143 LE

Exszocialista szuperdízel

A második Octáviám, az elsőt totálkárosra törtem, és egy kisebb zuzódással kiszálltam belőle, igy ugy döntöttem, hogy hü leszek a márkához és egyáltalán nem bántam meg. Egy Elegance modellt vettem, plusz tolatóradar/ mely az egyik legfontosabb extra, mert a hátát csak sejteni lehet/ülésfütés, 17 colos felnik stb, szóval felspéciztem. Vettem bele PBOX-ot, amely a legjobb tuningnak bizonyult. 6ONm-el emelte a nyomatékot, a lóerőt meg 168- LE-re. A gép a maga kategóriájában verhetetlen, hihetetlen jól gyorsul, bár néha érezni enyhe turbólyukat. 16O-nál odalépek, és még hatodikban is vehemensen gyorsul, mentem már bele N-ben 22O-at is / lehet hogy volt egy kis hátszél/ de 21O-re pillanatok alatt felér. akkor azonban már 9 körül fogyaszt, de országuton 14o-el megelégszik 6,5 literrel. városban 7 fölé megy a fogyasztás. A komputer kicsit csal, talán fél literrel lefelé. Uttartása, egyenesfutása kiváló. A turbó ugyan 5o ezernél bedöglött, de nem vettem észre teljesitménycsökkenést, csak enyhe sivitás hallatszott. Javaslom minden turbósnak- ha hajtja a jószágot nem állitsa le rögtön a motort, hanem ha megáll alapjáraton járassa még mondjuk 1 percig. Ellenkező esetben olajozás nélkül marad és kinyiffan/hat/ a CSAPÁGYAZÁSA. Ez történt velem is.

kiválóan tudok az autóba pakolni, lehajtott ülésekkel egy komplett ökröt elvinnék.

Hidegen a motor eléggé kerreg, melegen már jobb, de pl. hangosabb a motorja mint egy Honda, vagy Mazda dizelmotor, még a szutyok PSA konszern dizelesei is csendesebbek. De végül is megszokható, és nem dráma, de a tárgyilagossaág kedvéért meg kell emlitenem.

Olajfogyasztás szerintem OK 8-1o ezrenként 1 litert öntök utána. Váltója preciz, könnyedén bekattan a kivánt fokozatba, soha nem recseg.

A nyomaték hála a tuningnak már 15oo-nál rendelkezésre áll. Benzines 6 hengereseket lenyomom mind a rajzszöget.

Egy rohadt bosszantó hiba van, kis dolog. 2 hónapja idegesitó zörgést hallok az utastérből, mintha az üveghez kocogna valami csavar.. A mühelyben ilyennel nem foglalkoznak, csak a vállukat huzogatták.-Mosolyogtak a háklis pasason....

Összegezve ez egy nagyon tisztességesen összerakott járgány, preciz német technika, és a csehek talán még akarnak valamit elérni, mert egyre másra döntögeti a Skoda az eladási statisztikákat. Volt Passatom is, ez jobb annál.

- turbó

Skoda Piedl, Veszprém

Fenntartási költség (6) Évjárat 2006
Előző autója? Octavia 2,o TDI Következő autója? Csupán a dizájt miatt uj Mazda 6 diesel
Verdikt (7.3/10)

Skoda Octavia 2004 (2005)