Autók » Skoda » Octavia (2004)

Octavia 1,9 tdi elegance

Az öreg farmotoros 3. unokatestvére nyugati formába

2006 10 06,-án megvettem álmaim autóját hosszas töprengés után dontöttem a skoda mellett eredetileg vw-t szerettem volna venni mivel az előző kocsim is az volt(vento)de árbann egyforma volt és szerintem a skoda sokkal szebb mint a jetta Az elsö egy év gond nélkül telt nem volt semmi baj csak motorolajat kellat önteni bele 10000km/6dl ez a gyári adat de ezt meg is eszi vagy még többet is nagyonn lábfüggő .35000km nél vettem észre hogy kigyorsitáskor 1-ből 2-be kapcsoláskor reccsen a váltó de elöször azt hittem naivan hogy nem nyomtam ki a kuplungot rendessen de tévedtem a szinkrongyűrü tönkrement ez nekem furcsa egy új kocsinál, több százezer km. vezettem már volt egypár kocsim de a váltoval még soha nem volt hibám lásd a vento 280000km lett eladva eredeti kuplungal.kérdeztem a szervizbe hogy volt e már ilyen hiba azt mondták igen.A másik nagy problémám a fűtö ventilátorral történt mikor fagypont alá esik a hőmérséklet a ventilátor nem indul el de a kijelző azt mutatja mintha menne megoldás a meleg garázs, akkor van probléma ha hosszab időre elmegyek valahová és lehül a kocsi mert akkor fagyhalál a dupla digites kocsiba megoldás még folyamatban. visszatérve a kocsira hogy jót is irjak nekem nagyon bejön kényelmes sportos minden kézre ven és elférek benne ami nem hátrány mivel 192cm vagyok és az ülés még nincs teljessen hátratolva. Szerintem azért egy kis tuning ráfér majd a motorra (gari) utánn.a felsorolt hibák ellenére mindenkinek ajánlom aki szeret kocsikázni ,aki nem az vegyen citroent.

- váltó 2.fokozat szinkrongyűrü, a fűtömotor hidegbe nem indul,motor eszi az olajat 10000/6dl,

skoda győr

Fenntartási költség (6) Évjárat 2006
Előző autója? vento Következő autója? super b 2008 vagy tuareg v6
Verdikt (7.1/10)

Skoda Octavia 2004 (2005)