Autók » Skoda » Fabia (2007-2014)

Fabia 1,2 12V Ambiente

Skoda - Egyszerűen nagyszerű

Egy hete van meg. 700kmt tettem bele egy balatoni túra alkalmából. Csodásan kényelmes, felszereltsége pazar (Ambiente) minden benne van mi kell. (Klíma, mp3, 2villablak, 4 lufi, távir. kpzár, ködlámpa, abs, asr, 195/55 R15, 8hangszóró, meg rengeteg apróság. Bőr navi meg ilyen kreténségek nem kellenek. Az, hogy szép-e mindenki döntse el maga, nekem meg családomnak nagyon bejön. A belseje egyszerűen isteni. Na szóval. Gyorsulása van, persze ne tessék egy 1,6os, 2,0ás nomeg TDI-khez hasonlítani. Mivel még bejáratós ezért írtam 8as átlagfogyasztást egyébkénz 5-6tal ellenne. Csúcsnyomatékát 3000/percnél adja így még agyonpörgetni sem kell. Vezetni nagyon jó, kényelmes, minden kézre esik. A váltó pazar, a kormány direkt de eg ycsöppet túl könnyű. Ahhoz képest hogy se a gumi se a fék nincs még optimálisra kopva a 195ös gumikon kegyetlenül lassul. Gyorsulni viszont nem annyira, de egy 1,2es kisautótól tökéletes. Nagyobb gázra azé a gumi az nyekken.
Mindenben jobb mint az elődje. Ez az Ambiente annyiba került mint 3 éve a Classic az előző szériából. Nagyobb, tágasabb, kényelmesebb, csöppet erősebb, masszívabb, sokkal stabilabb sokkal jobb az útfekvése, sokkal halkabb mint az előd. Jó vele kocsikázni. Csomagtartó elég, 9 nagytorkú fiatal egy heti alkohol meg majdnem teljes kajamennyisége befért hátra. Szóval nem lebecsülendő.
Nagyon jó autó.

Eltelt az első ezer kilóméter, kevesebb mint egy hónap alatt. Bejáratáshoz híven 3000rpm fölé nagyon ritkán van hajtva, csak előzésnél. Kezd megjönni az ereje, egyre jobban húz, egyedül kész élmény. Persze kategórián belül, de 1,4esek foghatóak vele. Már amelyik. Kocsi még mindig szép és jó, semmi baj nincs vele, erő nő fogyasztás csökken. Kipörgésgátlónak néha van dolga egy nagyobb gázzal történő indulásnál, pedig ez egy 1,2es 195ös gumikkal!. Még 2000km és teljesen be lesz járódva. Fék? tökéletes, bekopott üzemire.

2000km, szinte be van járatva. Kellemes dinamizmus, egyszerűen jól megy paramétereihez képest. Egyetlen probléma van vele, méghozzá a 3szor beletankolt tesco gazdaságos benzin. Azóta reggelente nehezen indul, eltömödött a benzinszűrő a szar benzintől, így nincs meg egyből a normál üzemaynagnyomás. Ha elkapta utána egész nap megy mintha semmi baja se lenne. Szervíz nem cserélte merthogy szerintük jóaz még. De ki lesz cseréltetve. Ezt leszámítva minden király, tökéletes városi kocsi és városon kívül is tisztességesen megállja a helyét, nem gond a 130 mint az előző Fabiaval, azt instabilabbnak éreztem.
Mindenkinek bátran ajánlom, az Ambiente felszereltséggel nincs párja a kategóriában. Csak a tesco benzint kerüljétek.
üdv

Ismét jelentkezem. Közel 3000km. A tescos benzin miatti hőbörgés elmúlt, minden rendben. Kocsi még mindig frankó, jó vezetni, kényelem a köbön, paraméteréhez képest nagyon dinamikus. Fogyasztás attól függ ki használja, ha tempósan nyomom neki városban 9-9,5, ha nyugiban akkor jóval kevesebb. Átlag 7, országúton kényelmes 90nél 5 liter körül. Tényleg szuper, tágas kényelmes, király. Még mindig bátran ajánlom, ezért az árért pazar felszereltség jár.
üdv

Kb fél éves a gép, minden rendben vele, minden királyul működik. A motor azt nyújtja amire tervezték, de még mindig dinamikusnak nevezem. Aki nem nagy de tágas kocsit szeretne és tetszik a forma bátran vágjon bele, tényleg szuper. Érdemes megnézni mit tud az 1,4, érzetre nem sokkal többet. Télen frankón szuperál, kipörgésgátló jeges úton jól jön, téligumi nélkül is lehet vele boldogulni, ésszel.
Tehát aki e típust nézegeti, csak bátran!
üdv

4000km. Minden okés, teszi a dolgát ahogy kell, mindene jó. Egyszerűen nagyszerű.
Baj? Az nincs. Ja de, drága a benzin:).

5000km
mint eddig, minden frankó. el is várható egy 7-8hónapos géptől.
Csöppet dinamikusabb, városban tuti frankó, bőven elég. Még mindig bátran ajánlom mindenkinek. Aki sűrűbben jár városon kívül min 1,4 mocival vegye. Istenkirály.

- A szalon véletlenül amcsi típusú Blaupunkt rádiót tett bele, tehát a páros tizedesjeggyel rendelkező frekvenciákat nemigen volt képes fogni. Totál ingyen cserélték egy Sonyra. De ezt nem nevezném hibának.
- Elvárhatóan 5000kmnél hibátlan, maradjon is így élete végéig.

Maxxautó Szeged
(Sokkal jobb mint az Ikesz autó)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Fabia Következő autója? Skoda