Autók » Skoda » Fabia (2007-2014)

Fabia 1.4 16V Ambiente

Forma

A régi Swiftemet (amit én csíptem, csak öreg volt, 300.000 km-rel, nem volt benne klíma és 110 felett halálfélelmem volt benne) cseréltem le erre.
Az autó teljesen átlagosnak mondható, kicsit lomha, de nem is arra való, ez egy városi kiskocsi, de azért a pályán kényelmesen elmegy 140-160-al, persze megy 190-et is ha kell.
A fogyasztása átlagban 6,9 (computer szerint, én nem mértem) annak ellenére, hogy én szinte csak Pesten használom, de azért hozzáteszem, hogy nem száguldozok, mert azt nem is lehet vele. (vagyis csak egy bizonyos fordulatszám tartományban)
Vezetni átlagos, semmi kirívó hiba vagy tulajdonság. Egy hibája azonban mégis van, a váltó az éppen hogy kategória. Néha nehezen veszi az egyest, mondjuk a régi kocsimban télen csak elvétve volt kettes.
Belül az anyagminőség megfelelő, a felső rész kifejezetten puha és az ülés kényelmes, a kezelőszervek is jól elérhetőek, illetve a kormány állítás nagyon jó, hogy négy irányú, van benne ülésmagasság állítás, mondjuk nálam legalul van:), de az asszonynak jó.
A gyári cd átlagos, vagy az alatti, néha vannak érdekességei, de nem vészesek, viszont aki rendel ilyen kocsit inkább vegyen bele 50 ropiért valamit, ami biztos klasszisokkal jobb, viszont azt meg kell hagyni, hogy ez jól mutat a konzolban.
Na a kilátással azért vannak gondok, amit utálok benne, de minden más új kocsiban is az az "A" oszlop! Marha vastag, mondjuk már megszoktam, de akkor is! Meg úgy összességében a kilátás a kocsiból csak 5-ös a 10-es skálán.

Szóval én szeretem ezt a kiskocsit, de mondjuk én mindegyik kocsimban megtaláltam a szépséget, lehetett az Lada, Skoda, Fiat, Opel, Struzuki.
Viszont legközelebb már japánt veszek.

- Egyszer autópályán, menet közben, 130-nál leállt a motor egy pillanatra, rántott egy erőset az autón, utána ilyen többet nem volt. Valószínű az okozta a gondot, hogy került etanol is a benzinbe és ezt nem csípte. - A másik, a rádió néha nem kapcsolt be (max 4 szer), csak ha levettem a gyújtást és újra indítottam. Szóltam a szervizben, hogy nézzék már meg, azóta szarabbul veszi az adást.

Autóváros

Skoda Mentes

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Swift 1.3 1998 Következő autója? vmi japót, addig még kitalálom :)
Verdikt (5.7/10)

Skoda Fabia 2007 (2007)