Autók » Skoda » Fabia (1999-2007)

Fabia ECO 1.2 8V

TAKARÉKOS, FAPADOS ÉS SZERETNIVALÓ

Els?re csak az igénytelenség t?nik fel. Nincs utas légzsák nincs központi zár és nincs hátsó-középs? fejtámla...A szervókormányt is kispórolták és ez hatalmas hátrány mert így igazi 1200-as ladákat idéz? kenyér szervója van!Nagyon nehéz parkolni vele, ugyanakkor a kemény kormányzás el?ny nagy sebességnél.Ja és nincsen még zárható tanksapkája sem!
Az ECO 55lóereje meglep?en jól mozgatja a kis autót! Simán el lehet érni vele a 170(!!!) km/h-s végsebességet(óra szerint).
A 130 körüli utazó sebességen nem zajos. Lassan haladva zavaró a háromhengeres motor barkas-os zörgése ami nagyobb gázadásra sportos hanggá alakul!
Elöl megfelel?, hátul kissé sz?k de minden relatív!Álljon itt egy példa arra, hogy minden célra megfelel?:
Tavaj nyáron a haverokkal úgy döntöttünk, hogy ki nézünk egy hétre görögbe csak úgy lazulni egy kicsit...Csak a kis ECO volt kéznél. Nagyvonalúan rá vágtuk, hogy mi az nekünk! Amikor el indultunk már látszott, hogy nem lesz egy sétagalopp....Az autóban négyen ültünk. Egy 150, egy 140, egy 110 és egy 100 kilós emberke, mindenki 180cm fölött! Ehhez jött még egy csurig pakolt csomagtér és az utastérbe pakolt h?t?táska(hátul középen)...A kocsi úgy nézett ki mint egy régi citroen amiben éppen ki purcant a hidra´lika vagy mittudomén:)
Az 1200km-es utat egyben nyomtuk le, csak a határokon álltunk meg és még kétszer 5 percre.
Nagyon gyorsan nem lehetett menni, átlagban 80-100 körül tudtunk haladni. A fogyasztás 6liter alatt maradt. Ez remek érték, egy személlyel könnyen 5 alatt tartható minden körülmények között...Szóval nem kell lebecsülni a kicsikét!
Családi célokra egy kombi fabiát használunk de egyedül araszolgatni a pesti dugókban tökéletesen meg felel a kis ECO is f?leg úgy, hogy tudjuk éppen 4.5 litert eszeget százon...
A képen az olympos hegy lábánál látható.

- Az autón semmi nem romlott el két év alatt! Volt törve amit a szakszervízben nyomtalanul el tüntettek. Semmi extra nincsen benne így a hibalehet?ség is kevesebb...

Skoda palota autó. Szentmihályi út.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? renault thalia 1.4 Következő autója? mondeo kombi 2.0 diesel
Verdikt (7.2/10)

Skoda Fabia 1999 (1999 - 2007)