Autók » Skoda » Fabia (1999-2007)

Fabia 1,4 16V 100LE

Olajzabáló, kissé öreguras, de szerethető!!!

Egy régi 1,3 as első generációs Swiftből ültem át amit fapadossága ellenére nagyon szerettem. Ami egyből feltűnt: a 100 lovas motor ellenére alacsony fordulaton lomha, finoman szólva sem robbanékony autó. 3500 fölött megjön az ereje valamennyire, de sportosnak semmiképpen sem nevezném. Érdemes az olajat is sűrűn ellenőrizni: a Swiftnél megszoktam hogy a motorháztetőt csak ablakmosó utántöltésnél nyitom fel, itt olajcsere után 5000 km rel elment az olajnyomás....
Más tekintetben korrekt az autó: kulturált, halk motor, kényelmes ülések, áttekinthető műszerfal, kategóriájában elfogadható csomagtér, olcsó üzemeltetési és fenntartási költségek - mindez egy konzervatív köntösbe ágyazva. Megbízható sallangmentes, városi - elővárosi közlekedésre szánt kisautó kategóriában mindenképpen az egyik legjobb választás!

- 5000 km nél mindkét első ablakemelő meghalt, 3 hét rohangászás után derült ki hogy egy ritka SW - HW inkompatibilitás - emelőmotor gariban csere.
- Egyéb: csak a kopó alkatrészek ( fékbetét, izzók stb ). Érdekesség - és erre már mások is panaszkodtak - hogy az olajat nagyon eszi: erre külön érdemes figyelni!

Porsche Pest:
Nagyképűek, látszott rajtuk hogy számtalan flottaszerződéssel a hátuk mögött nagyon az ingerküszöbük alatt vagyok; három napig babaráltak az ablakemelővel, majd visszaadták a kocsit anélkül hogy megcsinálták volna...

Duna autó Érd Fehérvári út:
Egyszerű kis márkaszervíz, ráadásul nem is olcsó de nagyon profik és lelkiismeretesek

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? SWIFT 1,3 GLS Következő autója? még használom egy ideig - nem tudom
Verdikt (6.7/10)

Skoda Fabia 1999 (1999 - 2007)