Autók » Skoda » Fabia (1999-2007)

Fabia 1.2Eco

Fabia 1.2 Eco - a kis vadaszgep

Sokat gondolkodtam mihez is hasonlit legjobban ez az auto, egy igazi masodik vilaghaborus vadaszgephez.

Lenduletbol kell vezetni, elozni a foutakon, mert ha beallsz egy teherauto moge, akkor nem pikkpakk gyorsul fel. Szoval ebben is sebesseget kell gyujteni a manoverekhez.
Amugy siman megy 160at, nagyon stabilan, nem imbolyogva. Az erdi emelkedon (M7) is felmegy 140nel, ha nincs telepakolva es max 2en ulnek benne. :o)

De amit a leges-legjobban szeretek benne, az a fogyasztasa. Ha total teletankolom (turatankkal egyutt) es hazamegyek (250kmre lakom), visszajovok BP-re es nem hajtom jobban 110-120nal, akkor megmarad a tank 3/4-e!

Ami nagyon gaz, az a kormany, sajnos nincs szervo, igy a parkolas egy kicsit nehezkes, de amugy nagyon megerte a penzet.

Es amit nalunk kap a kollegaktol... Hat nem tom, a Suzukik mar reg szetestek. :D Hat igen, ebben a kisautoban nincs olyan erzesem, mintha a suzuki halalsikloban.

- Vmiert eszi az olajat. A sracok meg viccesen olaj nelkul jartak vele 6-700kmeket. Leszamitva, hogy ilyenkor kopog egy kicsit ugy megy, mint egy gozmozdony.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Verdikt (6.9/10)

Skoda Fabia 1999 (1999 - 2007)