Autók » Skoda » 105, 120, 130 (1976-1991)

105, 120, 130 120L

Kedves emlék

Én bizony nagyon szerettem. Els? autóm volt, talán azért is, aztán ilyenen tanultam - meg nagyon tetszett a sötétkék színe is. Akkor erre tellett a családnak; megbecsültem. Rengeteget autóztam vele (évekig cégesen is) - mindig hálásan emlékezem vissza rá. Az út szélén csak akkor hagyott, amikor kifogyott a benzin. Sokat kellett bütykölni, persze, de akkoriban ez olyan természetes volt... Alkatrészt a szlovákoktól hordtam hozzá: gyári min?séget igen jó áron. Az alkatrész-költségek persze még így is magasak voltak, mert sokszor kellettek.
Igaz, nem voltam akkoriban szívbajos: nyomtam, ami a csövön kifért. Tizenegy év alatt legalább 30-40 traffim volt, néha el se akarták hinni a rend?rök (pl. autópályán 149). :) Sajnos, jópárszor törött is - valami oknál fogva vonzotta az autókat, de sikerült nekem is egy-két árok. Személyi sérülés viszont - hál´ Istennek - soha nem volt.
Ment a verda szépen, saját óra szerint a 155-160-at is elérte, igaz, sokat piszkálgattuk... zöldkártya-állítások után itthon újra be kellett l?ni :) - de ment, megcáfolva legendás lomhaságát. Maradva a legendáknál: egyszer forrt csak el a vizem, akkor is szíjszakadás miatt, az olajam meg egyáltalán nem fogyott (azaz elég volt 1-2 liter egy ciklusra). A farmotor persze különlegességet kölcsönzött neki, amir?l azért lemondtam volna... a tél még homokzsákokkal és téligumival is szigorú volt. Az úgynevezett csomagtartót viszont jobb elfelejteni: siralmasan kicsi és pakolhatatlan volt. Az utastér akkori mércével kellemes, tágas, viszonylag kényelmes volt - f?leg a két els? ülés cseréje után (Ford kagylóülések kerültek bele). :)
Az utols? években már visszavettem a tempón - mert vissza kellett. :) De akkor meg a fogyasztás lett korrekt: még hat alá is lementem, nem egyszer. Azért az er? folyamatosan hagyta el szegényt, meg jött a cégautó is - el kellett adni hát. Mit tagadjam, megsirattam, 31 éves férfiként is - és még ma is megdobban a szívem, ha látom - mert szerencsére még mindig megy, szép állapotban van.

- Tizenegy év alatt (8 és 19 éves kora között) természetesen szinte minden cserélve lett. A motor azért kihúzta mindvégig, a váltót viszont kellett cserélni, aztán kupplung, többször is, meg a szokásos dolgok.

Maszek autószerel? szerel? srác. Eléggé korrekt volt, viszonylag gyors és olcsó is.

Otthon, saját bütykölés az öcskössel. Meglep?en sok mindent magunk elintéztünk.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1981
Előző autója? Következő autója? Citroën Xantia