Autók » Seat » Toledo (1999-2004)

Toledo 2.3 V5

Imádom, kiborít, idegesít, feltüzel

Az Autó egy ribanc. Imádom vezetni, hihetetlenül nyomatékos, iszonyú kellemesen vezethet?, a hangja mámorító. Tele van extrával, ami már a funkcionalitás kárára megy, pl. az ülésf?tés kapcsolója a rosszabb változatok pohártart?jának helyén van - így nincs pohártartó, a CD váltó (gyárilag) pedig a keszty?tartó helyén. Van egy csomó extra, de a legjobb az automatikusan sötéted? bels? visszapillantó, no és a menetstabilizáló elektronika tényleg megmentette egyszer az életemet.
Ribanc, mert hiába imádom, sok pénzbe kerül, állandóan elromlik, sokat fogyaszt. Viszont a fogyasztásnak deciliterre mindegy, hogy tojás van a lábam és a gázpedál között, vagy féltégla a lábamon, városban és országúton egyaránt. 12-12,5 liter/100km. Egyedül egyszer télen, mikor vidékre mentem 50cm-es hóban és a tempomatot 70km/h-ra állítottam, no ekkor bármilyen csodálatos 6,7 liter/100km-et fogyasztott. Lehet hogy itt is elromlott valami, de a fogyasztás ennyi volt.
Ja és elöl a f?tött sportülések fantasztikusak, hátul a 2 éves kislányom sem fér el rendesen.
Ami furcsa, hogy az autó valamennyi alkatrésze, ami elromlott négy karikát (Audi) és VW emblémát hordott magán. A motor Audi eredet?, de drágább Golfokba és Borákba is belerakták. Szóval kérdés, hogy ezek is ennyire megbízhatatlanok?

- 28.000 km - vákumcs? lecsúszott, ett?l ijeszt? lámpaerd? a m?szerfalon és az autó vezethetetlenné vált - javítás ingyen
- 35.000 km - lambdaszonda kampec - 35.000 Ft
- 50.000 km - leveg?mennyiségmér?nek annyi (a m?szeral szerint . Minden létez? budapesti szervízben voltam, csak a Seat Szabó találta meg a hibát - 60.000 Ft
- 60.000 km - klímavezérl? elektronika néha nem m?ködik, leginkább nagy melegben. Megint minden szerízben voltam és megint csak a Seat Szabó találta meg a hibát. - 60.000 Ft
- 62.000 km - szilentblokk csere, legalább olcsó, 10.000 Ft
- 64.000 km - a gyári kulcsba épített távirányító nem távirányított többé. Béke poraira. Pótlása 14.000 Ft
- 65.000 km - bal els? ablak leesett az ajtóba. Hiba a felhúzó bovden begy?r?dése. Szerelni kell, de az ajtót nem lehet szétszerelni lehúzott (esett ablakkal) szét kell gányolni. Nem nagy baj, mert az ablak felhúzó bovden csak a motorral, az ahhoz er?sített 2 négyzetméteres panellel és az arra er?sített zárral, hangszóróval, kábelekkl stb... cserélhet?. Bolti ár 115.000 Ft, irány a bontó 18.000 Ft.
- 69.000 km - a beépített GPS, GSM, riasztó, indításgátló állóhelyzeti áramfelvétele 3A-ra növekedett, ami gyakorlatilag 5-6 óra alatt tudta leszívni az akkumulátort és 3 nap alatt tönkretenni. Fájdalmas búcsút vettünk egymástól.
- 72.000 km - mind az 5 gyújtástrafó korrodált, rapszodikusan mentek a hengerek, a m?szerfal karácsonyi hangulatot árasztott. - 70.000 Ft.
- 73.000 km - a csomagtartó zárja eltört, benne a hétvégi bevásárlás szombat reggel. Nagy méret? tárgyak miatt belülr?l nem tudtam kipakolni. Hétf?re már a legyek zabálták fel az autót. 10.000 Ft javítás.
- A többi hiba saját butaság, rossz parkolásnál kis meghúzás, a remek budapesti utakon hogy-hogynem levertem az olajtekn?t (110.000 Ft), fácánt elütöttem, aminek egy ködlámpa nem örült.

Seat Szabó. Hihetetlen magas szinvonalú szaktudás elektronikában - legalábbis azért gondolom, mert két ilyen hibát 3 perc alatt megtaláltak, a többi (pl. Porsche-val kezd?d?) undok viselkedés mellett értetlenkedett és szükségtelenül cserélgetett dolgokat. Itt a kiszolgálás is példás és nem is drágák az óradíjak. A baj, hogy nekem a város másik végén van.

Azóta nyílt egy új szervíz Óbudán, a fantáziadús nev? Seat Óbuda. De ?k is nagyon korrektek és még mindent határid?re és nem túl drágán megcsináltak.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2001
Előző autója? Peugeot 406 Következő autója? Megbízható, sportos, elegáns, dízel és nem lopják. ???
Verdikt (5.3/10)

Seat Toledo 1999