Autók » Seat » Altea Xl (2006)

Altea Xl 1.4 TSI

1.4 TSI 6 Sebesség

Az autó teljesen újan került hozzám.Hozzáteszem,céges autó.Az első 1000 Km-ig odafigyelve amolyan bejáratósan hajtottam,4000 fölé nem vittem a fordulatot.Most 1550 km van benne,már azért oda oda lépek neki,fokozatosan adom neki az ívet.Innen látni is ,hogy még nagyon friss tapasztalataim vannak vele,de egy dolog már most biztos.A motorja egy csoda.A 6 sebességes váltó nagyon tetszik,hosszú kellemes utat meg lehet vele kis fordulaton tenni.És fantasztikusan húz.Gondolom,nem véletlenül teszik bele ezt a motort a jóval nagyobb SuperB-be.És ott is megfutja a 200-at.Én még nem próbáltam a végét,de nyílván ezzel is viszi.Ami kevésbé tetszik az a kőkemény anyagú középkonzol.Az előző Focusomban ez a részlet pl sokkal igényesebb,puhább anyagból volt.Szépnek szép,csak tényleg kőkemény.Ami tetszik az autóban a motorján és a váltón kívül,az a variálhatóság és a futóműve.Az asszony szerint túl kemény,az én stílusomhoz viszont pont passzol.
Most 2009.03.26-a van,sikerült jó sok kilométert beletenni.18.000 van benne.Semmi hiba,továbbra is nagyon tetszik.2 érdekes észrevétel.A kormány nem teljesen középen állt,picit balra.A szervízben azt mondták,hogy ez minden esetben így van,mert a balra levő kapcsolón így látszanak a megfelelő ábrák.Ez a képen jól látszik is.A másik dolog,140Km/h-nál picit 3000 fölött forog,ami szerintem nagyon jó.Nagyon nem kímélem,rendesen taposva van,az átlagfogyasztás 9 liter.Ez is korrekt.Egy dolog van,amit talán kifogásolnék.Ez pedig a pedálelhelyezés.Túl közel van a gázpedál a fékpedálhoz.Persze meg lehet szokni,de ezen változtathattak volna.Az előző Focusomban ez pl kényelmesebb volt.

- Még nagyon új,semmi nem romlott el rajta. - Továbbra is semmi.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2008
Előző autója? Focus Következő autója? Nem tudom még,talán X5M-:D