Autók » Seat » Altea (2004)

Altea 1.6

Nem VOLVO, de jó!

Szóval ez egy új verda amivel még csak 1200km-t mentem. Kevés még a tapasztalatom vele de majd updateolom később az ítéletet. Addig csak a benyomásaimat írom
le. Az ára miatt döntöttünk mellette végülis, doblót néztünk de 3.5millióért csak 1.4es és elég puritán doblókat találtunk, gondolkodtunk még használt nagyobb egyterű vásárlásán is pl avensis verso... Végülis úgy láttuk meg, hogy Dunakeszin a fiat szalon egyben van a seat szalonnal. Nagyon szép autó bár az én szívemhez inkább a kocka verdák állnak közel (volvo, patrol,defender) el kell ismernem, hogy gyönyörű! Nekem a belseje is tetszik, még a műszerfal is. Az ülések kényelmesek bár egy 940-es volvo kombi után azért hagynak kívánnivalót maguk után. Bennem is van némi hiba mert elég nagydarab vagyok. Az ülés jól állítható, magasságban is. Az ülőlap rövidsége inkább az anyósülésben tünt fel. A hátsó traktusban jó a fejtér és a lábtér is! 183 cm vagyok és eléggé hátra döntöm az ülést de még így is kényelmesen beülök a nekem beállított ülés mögé! Sok nagy szeméylautóban ültem de hátul ilyen nagy fejtér csak buszlimuzinokban volt! Még a megane scenicben sem volt megfelelő nekem! Persze régebben még tudtak autót csinálni mert a 940es volvo ebben is tökéletes volt! 3,8millióért kifejezetten jó a felszereltsége. Van 2 automata elektromos ablak, elektromosan állítható és fűthető visszapillantók, klíma, mp3-as integrált cd-s rádió, 6 légzsák, abs és menetbiztonsági elktronika! Sok egyébb apróságot is tud. A csomagtartója elfogadható, gondolkodtunk még az altea xl-en is de az nem volt ilyen kedvező áron és nem is volt sokkal nagyobb a csomagtere... Persze egy 940es kombi volvo után már a dobló csomagterét is rezzenéstelen arccal fogadtam és végülis úgysem lenne elég egy csuklós busz sem a kedves párom csomagolástechnikája mellett:-)
Szóval ha jön a nyári 3hetes görög buli a 3 gyerkőccel akkor majd veszünk rá tetőboxot!
A motor 102 lóereje megfelelő. Lehetne mondjuk 200paci is, nem bánnám de ez még elfogadható az 1380kilóhoz. A 940 turbó 156 pacija azért jobban mutatott de azért ezzel is lehet jól haladni és előzni. Van benne tempomat is de nekem nem jön be , valószínűleg csak nagyon hosszú uatkon fogom használni mert kicsit idegennek tűnik, hogy nincsen a gázon a lábam. Pedig volt már tempomatos autóm de akkor nem tűnt fel bár akkor sem sokat használtam.
A fogyasztása 8-11,5 liter között mozog. Gondolom később majd lejjebb megy de elfogadhatónak tartom egy 1.6ostól. A 2.0turbo volvo 8-15lityi között evett és kívánta a drága , hogy nyomjam neki azt sem sokallottam , ezzel is elgedett vagyok. A dízel változat meg annyival drágább, hogy 10év alatt jönne vissza az én tempómmal a különbözet.
Tetszik, hogy jó a futóműve! A másik autónkhoz egy fabia1.2 kombihoz képest szépen elnyeli az úthibákat és biztosan kanyarodik. Kicsit hiányolom a hátsókerékhajtást amit az előző volvomnál és a másik régebbi kettő volvomnál már megszerettem.
Ami nagyon nem tetszik az az, hogy nem lehet klátni sehogyan , hogy hol van az eleje és a párhuzamos parkolás is nehéz vele mert oldalt is láthatatlan a járdaszegély a kidomborodó ajtók miatt.
Ja és van benne a középkonzolon egy kapaszkodó szerűség ami nyomja a térdemet mert terpeszkedem. Szerencsére ki lehet szerelni, majd kiveszem ha hosszabb útre megyek. A skoda fabiaban sajnos nem lehet kivenni az ott szintén útban lévő középsőműszeral elemet.
A könyöklő is el van szabva , sehogy sem tudom beállítani hozzá az ülést.
Na egyenlőre ennyit, majd később ha több tapasztalatom lesz!

- Még semmi

Még sehová

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? volvo 940 polar turbo kombinátor drágaság Következő autója? xc90,v70,960,s80 vagyis VOLVO !!!
Verdikt (5.4/10)

Seat Altea 2004 (2004)