Autók » Saab » 9-3 (2002)

9-3 2.8 aero

A titkos BMW-vadász

Hát, hol is kezdjem, 40 éves vagyok, 15 éves ugyananannál a cégnél dolgozom. Egyszerű alkalmazottként kezdtem, majd folyamatosan feljebb léptem, 5 év munka után, már kiérdemeltem, egy 1,4es Astrát, ezt követte, egy 1,6os Astra, majd 10év kemény munka utána nagylelkűen kaphattam egy Opel Vectrát..csodálatos volt, ott álltam 35évesen 2 gyerekkel 1 diplomával, 2 nyelvizsgával, és ugygondoltam vége az életemnek autós téren, éveket könyörögtem egy jó autóért és egy 122 lovas fapaddal kiszúrják a szemem...Az igazgatók mindig széles mosollyal távoztak a 3as BMWkkel, nem beszélve a főnök 535ösét...Mígnem tavaly csodálatos dolog történt, az egyik német igazgató úr, Moszkvába lett kihelyzve, én viszont az ő tanácsára megkaphattam egy igazgatói pocíziót. Azonban, már előre megrendelte magának az új cégautóját, ugyhogy nem sokáig örültem..Saab, saab.. saaaaaaab mondogattam, miért nem tudott egy nyavajás BMW-t rendelni dörmögtem...Aztán 1 hónap se kellett megjött ott volt, szóltak, hogy menjünk átvenni a régi kocsikat pedig adjuk le, leadtam a vectrát, mentem az új kocsikhoz, csupa vadiúj 3as és 5ös BMW, a sor legvégén valami más, oda mentem félve, biztos az a Saab, én maradtam legutoljára végignéztem, hogy hogy megy ez a procedúra..fénykép az új "tulajjal" stb...mikor az opeleket kaptam csak odabasták a kulcsot na mind1...aztán jöttem én lehúzták a ponyvát, és egyből megtetszett, fekete és gyönyörű, a többi kolléga furcsán nézegetett összesúgtak, még kuncogtak is, miután átvettem egyből mehettünk is haza én nem tudtam...este 11re értem haza, nem tudtam belőle kiszállni és már akkor csókoltam azt a drága embert aki ezt rendelte nekem...Másnap végre én is mosolyogva mehettem be a munkába, előtte kiraktam a 2 gyereket a sulinál, nekik is fülig ért a szájuk..bementem büszkén, leparkoltam, onnantól kezdve szeretek dolgozni járni...
Több mint 20 ezret raktam bele 1 év alatt, mivel sűrűn járunk le rokonokhoz,de eddig semmiféle műszaki vagy egyéb problémát nem tapasztaltam, belül is fullos minden van benne, ami az Aero felszereltségtől el is várható, ez a legmagasabb. A gyorsulásról annyit, hogy szinte nincs ellenfele komolyan mondom. Az eddigi összes autóhoz képest valóban repülő..nem vicc VALÓBAN. Nem vagyok az a gyorsulós típus inkább a kinézetét imádom az autóknak, de az280ló gondoltam megér egy próbát. 1 hónapos volt a kocsi, mikor 140el poroszkáltam 6.ban(manuál váltós-nagyon pontos) valahol Siófok környékén a belsőben, mikor egy A6os audi megérkezett mögém és nagyban villog...hátranézek, hogy mi van oké megyek le a szélsőbe...erre mellém jön és elkezdi rázni a jobb kezét felém, hogy jobbra tartás gondolom, najó erre bepipultam mégiscsak ne ugasson nekem senki egy Aeroban..tudja meg mi az..tudom, hogy nagyképűen hangzik, de 20éve van jogosítványom és soha nem volt még lehetőségem ilyenre..vissza 4-be padlógáz, persze az Audi is rárakta...akkor mentem vele 1edül 250et..sehol nem volt, mikor megálltam tankolni láttam , hogy egy 5 percre rá "elszáguld".
Imádok bemenni a munkahelymre, köszönni a "BMWseknek", fogadni a furcsa nézésüket a kocsim felé, úgy hogy tudom, hogy akármikor szétalázhatom az övéjiket, közben meg hétvégenként szépen biztonságban lemehetek a szüleimhez kényelemben és hazahoztam anyukám főztjét, meg a virágokat..De egy Saabos nem aláz senkit, nem csinál ilyet...rájön, hogy nem szabad, ott van a tudat, hogy tudok menni, mint az állat, ahogy a 3 német bivalymárka..de nem én nem megyek, ezért van Saabon..ez az az érzés amelyről minden saabos beszél..és én az is maradok, pontosan, ezért is írtam ítéletet, hogy kifejezzem sajnálatom ha esetleg megszűnik a márka...Ha így lesz, most örülök először, hogy 4évente van autócsere...legyen inkább a duplája csak saabal járhassak:D

- Ablakok néha rakoncátlankodnak

Polar-drága, láttam BMW-k szerviköltségeit, és nagyságrendekkel(!!!) olcsóbb.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Megbízhatóság (10) Vezetett km 22090
Előző autója? vectra 1.8 Következő autója? ha lesz még saab akkor kombi, mert a sedanban, 4en épphogy elférünk
Verdikt (9.4/10)

Saab 9-3 2002 (2002)