Autók » Renault » Twingo (1993-2006)

Twingo 1.2 16 V Dinamique

A motor kiváló, a többi meg francia

Ezt a kocsit második autónak vettük egy Lada mellé.
Előre bocsátom, hogy a Lada szerintem összeségében jobb autó.
A pozitívumok:
A fogyasztás nevetséges, inkább termeli, mint fogyasztja a benzint.
A motor dinamikája kiváló. Őregebb német verdák, és egy kis új is inkább a Twingonk hátulját látja, ha az öreg német autókkal előzni kezdenek, akkor viszont én nem látok attól a korommenyiségtől, ami a kipufogojukon kijön.
Ráadásul az előzésük csak a jó indulatomon múlik, mert bizony ha a Twingonknak odalépünk?!
Kényelemmel nekem nincs bajom, a multikormyány szerű képződmény kiváló találmány, a kocsi fütése nagyon jó, a váltó jó, és szerintem a kocsi esztétikailag is megállja a helyét.

A negatívumok:
Amit üzemanyagba megspórolunk, azt elviszik az alkatrész árak.
A két féktárcsa /igaz hütőbordás/, fékpofákkal:30.000 HUF
Akkumulátor: 14.000 HUF /monjuk ez más autónál is/
Vezérműszíj csere + görgők + feszítők + vízpumpa: 50.000 HUF.
Eddig ennyi a költségem. Ez LADA után nekem HORROR.
A futőmű olyan, hogy amikor az első kátyuba belementem azt hittem, hogy én, és a családom terrorcselekmény áldozatai lettük, mivel olyan volt a "tompítás"
Engem a zörgő műanyagok a 21 század elején valahogy idegesítenek, csak úgy mint a motorzaj /lehet, hogy én vagyok a híbás/
A távírányítóval olyan közel kell menjek hogy nyisson, hogy ennyi erővel már a szélvédőt is betörhetném, és belőlrűl is kinyithatnám az ajtót.
A szélvédő felülete, és dölésszöge olyan mint egy MIG-29-é,csak a tervezők azt felejtették el, hogy a levegőbe általába nincs kavics felverődés.
/mondjuk az kellemesen érintett, hogy megtudtam a szélvédőcsere árát, ami 27.000 Ft-ot tesz ki. Rosszabra számoltam, de azért a bruttó 80.000 Ft-os havi fizetések országába ez is elég drága/

Összegezve azért nem szörnyű a helyzet, de kompromisszumokat kell kötni, és a szerelőd telefonszámát a mobilodon gyorstárcsázóba kell tenni.
Férfitársaim!
A Twingótoknak bármennyi hibája lesz, az asszony majd nem akarja eladni. Egyszerűen beleszeret.

Hiába 950.0000 -ért /ennyiért vettem/ ez jár.

- Légzsákvisszajelző / javítás: Anyósülés alatt az érintkezőt meg kelett "birizgálni"
- Akkumlátor lemerült /ettől gyakorlatilag az elektronika megbolondult/ Új akksi után össze kelett hangolni, be kelett kódolni, ilyenek
- Féktárcsa eltórzult. Javítás: Új féktárcsák+ fékpofák

Haver

Fenntartási költség (4) Évjárat 2003
Előző autója? 21053 Következő autója? A típus attól függ nyerek- e a lottón.
Verdikt (6.1/10)

Renault Twingo 1993 (2005 - 2006)