Autók » Renault » Trafic (2001)

Trafic 2.0 dci Passenger

Butik, a műhód busz

A válság legmélyén döntöttem úgy, hogy eljött a pillanat. A cégnek is jól jön egy ilyen (versenyek, rendezvények, sok cucc, bringák), és magánemberként is szerethetőnek tűnik a műfaj, mármint a kisbusz-féle. Így is lett, nagyon nem bántam meg.
Raktér terén nincs párja, a hátsó sor dönthető, a hátsó és a középső sor kiszedhető. Így akár 9 ember sok cuccal, vagy 6 ember bringákkal is kényelmesen elfér. Ha családi kempingezés van, akkor nem kell a cuccot számolgatni, ész nélkül dobálható bele minden a bringáktól a rollereken át a hűtőszekrénykéig (lásd képek: ott van az, a kupac alatt! :).
Kiválóan megy, ennél gyorsabb buszra nincs szükségem. Na jó, a fűnyírómotoros (1.2HTP) Fabia után minden versenyautó... :) Fogyasztása hibátlan, az eddigi 52000km alatt semmi baja nem volt, nincs okom panaszra.

Két apróság, de ezekkel együtt lehet élni:
-A kiszedhető ülés jó dolog, de dögnehéz. Biztos nem lehetett volna könnyíteni rajta? Leginkább kétemberes mutatvány a ki/bepakolás.
-A középső üléssor jobb oldali öve lökött konstrukció. Ha az utas nem figyel rá, nem akasztja vissza a helyére, akkor szépen fityeg, ami menet közben zörgő izének jó, megálláskor pedig remekül rácsukható az oldalsó tolóajtó.

Bár budapesti vagyok, a vásárlás helye a szolnoki Omcar volt, akiket nagyon jó szívvel ajánlok. Nem csak az eladásig voltak jó fejek, hanem a kötelező szervízt is gyorsan, korrekt áron intézték, és a biztosítós és egyéb papírmunkákban is szívesen segítettek a kis szarajevói mutatványom (http://gpsgames.hu/blog/magpet/100/szarajevoi_kaland/) után.

Ahol 9-est adtam a 10-ből, ott csak azért tettem, hogy senki ne bízza el magát! :)

Összefoglalva: ajánlom, jó cucc! Az ára hasonló, mint egy jobb kombié, használati értéke pedig - számomra legalábbis - sokszoros.

- Izzócsere és egy jobb hátsó defekt a szlovák szerpentinen.

Renault Omcar - Szolnok

Fenntartási költség (8) Évjárat 2009
Megbízhatóság (9) Vezetett km 52000
Verdikt (8.8/10)

Renault Trafic 2001 (2001)