Autók » Renault » Thalia (1998-2007)

Thalia 1.5 dci 68 LE expression

Étvágytalan hétköznapi szolgáló

Mivel magam is sok hasznos információhoz jutottam a Népitéleten keresztül, ezért úgy gondoltam én is megosztom az érdeklődőkkel a 85000 km alatt megszerzett tapasztalatokat. Lehet, hogy szerencsém volt, de 25 éves autós múltam alatt nem volt rossz kocsim. Persze voltak hibák, de útszélén nem hagytak. Úgy gondolom, alapvetően nincs rossz márka és típus a mai autókínálatban. Az elégedettségért magunk is sokat tehetünk, már rögtön a vásárlás előtt. Szerintem is a legjobb autó az új autó. Márka és típus választásnál alapvetően fontos, hogy eldöntsük, mire és milyem körülmények között kívánjuk használni autonkat, esztétikailag mi tetszik. Ne várjunk el többet tőle mint amire készült. Ha ezeket a tulajdonságokat nem jól mértük fel, érhetnek csalódások. Eddig új autóim voltak és mindég nagyon odafigyeltem a bejáratásra, amit hibamentességgel, alacsony fogyasztással háláltak meg. A megfelelő időben történő szervizelés, a hibák időben történő orvoslása kíméli a költségeket.

Thaliát jellemezve a következőket mondhatom:
Karosszéria: időtálló fényezés, 4 főnek kényelmes ülések jó minőségű kárpittal, a műanyagok könnyen tisztíthatók, a kezelőszervek kényelmesen kezelhetőek, audio kormányról irányítható, központizár 5km/h -nál zár, elektromos ablakok, csomagtartó óriási.Kompromisszum: ajtó és csomagtartó nyilás lehetne bővebb, de megszokható.

Futómű:jól viseli a magyar utakat, a kanyarokban is stabil. A gyári gumi lehetne jobb minőségű.

Motor,váltó: az 1.5 dci az egyik legjobb dizel motor amivel találkoztam, erős, csendes és takarékos , 0 olajfogyasztással. A váltó franciásan laza vezetésű, megszokható.

Fék: tökéletesen működik, még minden gyári 85000 km után.

Márkaszervíz: előzékenyek, időre és jól dolgoznak, borsos alkatrészárakkal és rezsidíjakkal. A kötelező szervíz rettenetes drága még akkor is ha csak átvizsgálás van.

Mindég prémium üzemanyagot használok, állítólag a befecskendező rendszer hosszú élettartamát ez garantálja.

- jobb hátsó kerékcsapágy, kesztyűtartó kitámasztója, tompított izzó 3 alkalommal

renault Meszlényi

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? kombi Következő autója? Renault, Hyundai, KIA ?
Verdikt (7.4/10)

Renault Thalia 1998