Autók » Renault » Scenic, Mégane Scenic (1997-2003)

Scenic, Mégane Scenic 1.6RXE automata

Jó ez, csak nem EZ.

Nagy csomi miatt váltottam a Xsara-t meg abban már 300.000 km volt, gondoltam milyen jó lesz a 148.000, meg automatát szerettem volna már rég.
Még mielőtt bármire gondoltok, na pont a váltóval nem volt semmi gáz.
Kezdődött 2 naposan bal első rugó törés a beállt toronycsapágy miatt. Meg nyugtattak ez széria hiba.
A klíma elvitt vagy 80.000 Ft-omat és az után se működött.
Ilyenről hogy generátor szabadonfutó nem is hallottam, de megjegyeztem a nevét az biztos! Illetve ennek a cseréje után is kopogósabb hangja maradt az motornak, mint előtte volt. Olyan kellemes HDI-s, csak ez 1.6 benzines volt :)
Aztán elkezdett csöpögni a féltengely és itt meguntam.
Egy olajcsere periódus alatt költöttem rá annyit, mint a Xsarámra 7 év és 150.000km alatt!!!

A cím arra utal, hogy egyébként egy kényelmes, jó automata váltójú, jó fogyasztású, praktikus autó és lehet hogy van belőle megbízhatóbb is, de én pont kifogtam.
Lehet hogy megérte volna még foglalkozni vele, mint lecserélni, de a nálam töltött egy év alatt talán egy hónapot volt hibamentes és így megutáltam. És ha az ember már utálja az autóját amire kb 200.000-et költött (a hibalistába az olajat meg ilyeneket nem írtam bele, mert az nem hiba, de attól még pénzbe kerül) és még mindig izzad nyáron és akkor meglátja az olajfolyást a féltengelyen...

Vegyes fogyi: 7.5 (M0-s mellett lakom)
Full város: 9.5
130Kmh: 8

- Rugó törés, toronycsapágy miatt 22.000+10.000 trailer - Másik oldalon is toronycsapágy csere 15.000 - Klíma kompresszor+2 töltés 28.000 - Klíma kompresszor tömítések és egyebek cseréje nyomáspróba, töltés 58.000 - Generátor szabadonfutó, e miatt főtengely ékszíjtárcsa, feszítő, szíj 68.000 - Akksi 24.000 - -

Francia autócentrumkorrektek csak túl sokszor kellett menni...

Fenntartási költség (1) Évjárat 2001
Előző autója? xsara Következő autója? C5