Autók » Renault » Scenic, Mégane Scenic (1997-2003)

Scenic, Mégane Scenic 1,6 16V RXT

Franciázás, néha fogazással

Kényelmes, fürge, barátságos, 120-ig csendes autó. Meglepett az említett váltóhiba, (úgy jártam mint Pista bácsi a repüléssel) de 4-5 éves koráig megbízhatónak tűnt a kocsi. 80000 km táján néhányszor minden magyarázat nélkül leesett a fordulatszám, lelassult majd leállt a motor. Ez talán a Bartók Béla út belső sávjában zöldhullámnál volt a legizgalmasabb. Gyors indítózás, és tünet nélkül működött tovább. Mivel különböző hőmérsékleten, páratartalomnál, motorhőmérsékletnél és fordulatszámnál produkálta, nem jöttem rá mi okozza(ta) - (a szerelő sem). Ez a "franciás" huncutkodás 6-7 alkalommal jelentkezett.

- 45000 km-nél eltűnt(!?) a hátramenet a váltóból (kb. 15000 Ft),
- 70000 km-nél fűtőventillátor elromlott, csere, első féktárcsa és betétcsere, a ventillátort fusiban cserélték használtra, mert horror szervízár lett volna) így együtt is 125000 Ft
- 78000 km-nél fezérműszíj és komplett vízpumpa csere (állítólag javasolt),

Renault Budakalász