Autók » Renault » Scenic Iii. (2009)

Scenic Iii. 1,9 DCI

Francia meglepetés

Céges autóként került hozzám.
Éves szinten 60.000 km körül van a tervezett futás. A cégnél eddig csak német járgányok voltak, de a második gerincsérv után valami más ülőpozícióval megáldott járgány kellett X budgetben.

Ami nekem első körben fontos volt, hogy ne lefelé keljen beszállni, hanem csak oldalra. Ez a gép a 176 cm-s magasságomhoz van kitalálva. Egyszóval hátfájdalom nélkűl tudok benne órákat létezni.

A motorja 1,9 dci 130 lóval. Pont elég, egy kicsit talán kevés is a kasztnihoz. Autópályázni még éppen lehet vele. (130-148) utazó. Az elektronika, és a kezelő szervek extravagánsak, ami azt eredményezi, hogy külön kihívás megtanulni mi hol van, és mi mit kapcsol. Konzervatív emberek biztosan rühellik majd.

A fogyasztása elfogadható. 7,4 -es átlag jött ki, az eddigi üzemre. A váltógomb anyaga hitvány és kopik. A kormány rendben.

A gép félbőr belsővel rendelkezik, ami bírja a strapát.

Ami szimpi az az eltalált rugózás. Nem hajós, de a lelked sem rázza ki. Kanyarokban nem billeg stabil. A váltója hatos, elég nyomatékos, meggyőzően szedi a lábát. Kipróbáltam az 1,5 dci-t is az szerintem nagyon papis, ez ahhoz képest forma 1, és kb 1 literrel zabál többet.

A vége 189 km/h. fogyasztása ekkor tempómattal 10,7 liter. /átlag/
Pályán 146-os utazó tempomattal 8,5 liter. /átlag/
Pályán 130 -as utazónál 7,4 liter

Városban:
5,5 - 6 literrel el van.

Országúton
4,5 liter az átlag ha betartod...

Összességében ezidáig egy jó autónak tartom. Amit kap az durva, az új ára azonban túlzás. Ezzel a felszereltséggel egy Skoda Octávia 2.0 Ambiente plusz pár extra árában mozog.
Használtan jó vétel lehet. A beltere kényelmes, ezzel a motorral jó választás lehet pár évesen, mert az árát nem tartja. Bár egyenlőre egyben van, és ez kellemes meglepetés számomra.

- Semmi. - - A váltó gombról kopik a burkolat...

Dunaújváros

Fenntartási költség (6) Évjárat 2010
Előző autója? Octavia Következő autója? Orlando
Verdikt (8.1/10)

Renault Scenic 2009 (2011)